Wpis z mikrobloga

#ksiazki #ebook #czytniki

Tani czytnik ebooków, e-ink, mile widziane (ale nie konieczne) podświetlenie. Może być używka. Możecie coś polecić?
Cenowo - zdecydowanie dolna półka, bo tak naprawdę nie wiadomo czy się przyjmie, tym bardziej że chce go córka, ktora jest z ksiazkami na bakier (nie licząc jednej serii) :-)

Ma na pewno ogarniać Legimi, ewentualnie empik go, a także ręcznie dodane pdf, Mobi, epub i jakie tam są jeszcze formaty ;-)
  • 10
  • Odpowiedz
@husky83: mam inkBOOK Calypso Plus i sobie chwalę, mały, wytrzymały, tani, czyta wszystko co chcę
Dodatkowo ma regulowane podświetlenie
A jak dla córki to dodam że jest między innymi w kolorze różowym

Edit 2- ogarnia Legimi, empik i inne:)
  • Odpowiedz
@husky83: Tylko uważaj na ewentualne zakupy przez OLX. Mnie kilka razy sprzedawcy oszukali, a OLX (pomimo mojego natychmiastowego zgłoszenia) szybciutko zatwierdzał transakcje i przesyłał im pieniądze ignorując moje żale. Wspomnianego wyżej inkBooka odpuść, szkoda nerwów i kasy. Za to starszy Kindle z dotykowym ekranem ma szansę współpracować z Legimi i Empik Go. Teraz z okazji przedświątecznych zniżek może i coś nowego będzie w zakresie budżetu? Kindle 11 może: http://cyfranek.booklikes.com/post/5363020/kindle-11-najtanszy-czytnik-kindle-do-legimi-i-empik-go
  • Odpowiedz
@ksjoc_zakony: też nie kumam tego jechania na inkbooki, mam swojego 4 rok, czytam po kilkadziesiąt ebooków rocznie i zero problemów. Odpalam na nim darmowe Legimi z kodów z biblioteki i można się wyżyć czytelniczo w cenie urządzenia :)
  • Odpowiedz
@ksjoc_zakony: Niestabilne działanie (różne aplikacje co jakiś czas się wywalają), błyskawicznie drenowana bateria, po jakimś (krótkim) czasie przestają sprawnie działać przyciski. Tak było w moich trzech inkBookach. Jeden z nich został uznany nawet za najgorszy ever: http://cyfranek.booklikes.com/post/4282152/najgorszy-czytnik-ever-wedlug-good-e-reader-to
Jak człowiek poużywa innych porządnych czytników, to mu na inkBooka po prostu szkoda kasy. W podobnej cenie można mieć dobrze zrobione, sprawnie działające urządzenie.
  • Odpowiedz
@ksjoc_zakony: Niby dlaczego ma to być kryptoreklama? Czytałeś ten wpis? Przecież to jest też odpowiedź na Twe wątpliwości. Nie tylko ode mnie, ale też "ze świata". Nie czytałeś tego co napisałem powyżej?

No to powtórzę coś co już napisałem, ale zignorowałeś: Niestabilne działanie (różne aplikacje co jakiś czas się wywalają), błyskawicznie drenowana bateria, po jakimś (krótkim) czasie przestają sprawnie działać przyciski. Tak było w moich trzech inkBookach. Jak człowiek poużywa innych
  • Odpowiedz
@Cyfranek: Inkbook Lumos służy mi do dziś od początku 2020 roku, wszystko działa i nie wywala się, z błędów, o których pisałeś na blogu występuje jedynie długie uruchamianie się po całkowitym wyłączeniu po wyładowaniu baterii, co u mnie prawie nie występuje. Normalne wyłączenie przyciskiem i ponowne uruchomienie działa bez widocznych opóźnień, dotyk chodzi bez zacięć. Apki takie jak Legimi czy do otwierania pdfow i grafiki działają stabilnie. Może ogarnęli te błędy
  • Odpowiedz
@mokry: Może w Lumosie na jakimś etapie ogarnęli, miałem go krótko. Gdy recenzowałem było słabo. Ale jak widzisz nie tylko ja ma negatywne zdanie. Ludzie w świecie, którzy na bieżąco śledzą co się dzieje, mają porównanie i recenzują najróżniejsze sprzęty też takie mają.
Od dwóch bodaj lat mam Calypso Plus i w nim ciągle coś się wywala. Do opisywanych kłopotów doszło mi kilka miesięcy temu jeszcze resetowanie ustawień ikon na ekranie
  • Odpowiedz