Wpis z mikrobloga

komp do gier czy pracy? jak do gier to lepiej brac x3d, nawet 7800x3d

chłodzenia od bequiet bym nie kupił, nieopłacalne. nawet ich nowe chłodzenie za 500 przegrywa w kategorii temperatury/hałas z dużo tańszymi.
https://youtu.be/ltNDbgDDLPs?t=540

ram ok, ale licz się z tym, ze ma szanse nie działać bez kombinowania albo obniżenia taktów do 6000-6200 na ryzenie
@qcoolka:
  • Odpowiedz
  • 0
@10129:
Nie znam się więc wytłumacz na chłopski rozum - dlaczego ten procek (tak - do grania ma być)
Chłodzenie nieopłacalne bo...? (jakaś alternatywa? Chyba nie chcę iść w wodne [jakoś mam obawy o tę wodę w środku hehehe], ale nie wykluczam, więc możesz coś zaproponować)
Co do kości to czytałem, że to w AM4 był problem, teraz już normalnie 6000-6400 można pakować i z AM5 powinno śmigać bez przeszkód -
  • Odpowiedz
chyba po to żeby użyć go maks w 20% xD

jest tańszy od 7900x którego ma. wydajniejszy w grach i dużo chłodniejszy
widzisz tu gdzieś wady tego rozwiązania czy z czego się śmiejesz?
@Elec:

@qcoolka

Nie znam się więc wytłumacz na chłopski rozum - dlaczego ten procek (tak - do grania ma być)

bo jest wydajniejszy w grach i znacznie mniej prądu ciągnie (wiec łatwiej schłodzić). x3d to procesory dedykowane do
  • Odpowiedz
@10129: a faktycznie sprawdziłem i jest o te 10% tańszy, ale imo to nadal jest ogromny overkill do grania, szczególnie w zestawieniu z 6800xt który jest o jakąś połowę słabszy niż 4090 ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
ja się nie kłócę z tym, że tam może być równie dobrze 7500f a 1200zł można do lepszej grafy dołożyć i będzie wydajniejszy komp do gier. procesor praktycznie w cenie grafiki w kompie to gier to, hmm, kontrowersyjna decyzja.
@Elec:
  • Odpowiedz