Wpis z mikrobloga

@valhander: generalnie o nic, wojujący ateiści triggerują konserwatywnych katolików, wystarczy zrobić popcorn i śledzić nagłówki mediów z prawa i z lewa aby przednio się bawić.
@valhander: katolicy czują się prześladowani, bo ktoś (byli katolicy, w tym dwóch profesorów, jeśli liczyć Obirka od wstępu) ośmielił się powiedzieć/napisać coś niepochlebnego o ich religii z argumentacją, czego nie przeczytali i nie przeczytają, w sumie nic nowego( ͡° ͜ʖ ͡°) zaczęłam to czytać i szczerze mówiąc jest średnie, napisane w formie rozmowy - dla mnie nie ma tam póki co żadnej rewelacji, bo jeśli przeczytało się
@ksanthippe:

No nie wiem, wydać 30zł na tego gniota to raczej za dużo.

Jeżeli "autor" przekonuje, że bycie kobietą Chrześcijanką jest gorsze od Muzułmanki to mu gratuluje ...

Poza tym czego można się spodziewać po kimś, kto pisze takie serie jak poniżej - widać, że czytadła, które mają budzić skrajne emocje, czy wręcz wywołać skandal:
* Kroniki opętanej
* Duchowni o duchownych
* Ogarnij się, czyli jak wychodziliśmy z szamba
*
@nairamk: myślę, że żal ci tych 30zł, bo jak widać po argumentach jesteś już ideologicznie do tematu nastawiony, krytykujesz a priori bez czytania, więc brak tu szans na dyskusję. Książkę można też przeczytać na legimi nie wydając pieniążków( ͡° ͜ʖ ͡°) PS: wymieniłeś książki Nowaka, który głównie w tej książce-rozmowie zadaje pytania. Popatrz jeszcze na twórczość profesora Ziemińskiego. A skandale (zbyt małe) to wywołują poczynania KK, a
@ksanthippe:

To jest ciekawe, czy mogę tą książkę dopisać do mojej listy:

Historia krytyki papieża Jana Pawła II (v 12.03.2023)

1985 Thomas P. Doyle - był jedną z pierwszych osób w kościele katolickim, która zwróciła uwagę na nadużycia seksualne ze strony duchownych. W 1985 r. Doyle był autorem raportu na temat medycznych i prawnych kwestii podnoszonych przez pedofilię w kapłaństwie i "ostrzegł przed narodowym skandalem, jeśli hierarchia nie przyjmie rozsądnej polityki."