Wpis z mikrobloga

Gram sobie w cyberpunka, którego przeszedłem świeżo po premierze na #xboxseriesx (zadziwiająco dobrze to działało jak na taką fatalną premierę).

I powiem tak - gry od cdproject to mniej gry a bardziej interaktywne filmy. Same intro cyberpunka to jakieś 5 godzin. Czuję zmęczenie bo niestety gra mocno fabułą i światem stoi a to już znam (poza dodatkiem którego chcę ograć). Cyberpunk i Wiedźmin to świetne interaktywne filmy, moim zdaniem naprawdę dobre, ale gry to są kiepskie. W cyberpunku jest ten plus, że w odróżnieniu od wieśka masz jakieś unikalne buildy postaci ale i tak rozgrywka jest niestety dość monotonna.

Z drugiej strony, kurde, postacie, świat, nawet fabuła - wszystko napisane tip top.

Mam nadzieję, że w kolejnych wiedźminach skupią się jednak bardziej na gameplayu. Do wieśka pasowałby soullikowy system walki.

#gry #cyberpunk2077 #wiedzmin3
  • 5
@janciopan: O stary jak CP czy Wiesiek to dla ciebie bardziej film niż gra, to nigdy nie zabieraj się za nic od Hideo Kojimy xD
Nie wiem, mi się wydaje, że zawsze bardziej zależy mi na gameplayu niż fabule, a ilość fabuły ani w Wieśku ani w CP mi nie przeszkadzała, wręcz wydawało mi się, że jest jej mało na tle niektórych gier, w które miałem okazję zagrać.
@RobieZdrowaZupke: jestem fanem mgsów (przeszedłem wszystkie) i przeszedłem death stranding i tak to również bardziej interaktywne filmy niż gry chociaż jest wyjątek - mgs5. Jak 4 to był dosłownie film tak 5 to już porządna gra skradankowa której właśnie fabuły brakowało
@janciopan:
Wiesiek akurat moim zdaniem ma dużo więcej faktycznego gameplayu już od niemal samego początku.
CP2077 faktycznie ma trochę dziwne tempo i długo trzeba czekać aż się dostanie większą swobodę.