Wpis z mikrobloga

Dziś została zamknięta omegle. Wydawało mi się, że nastąpi to dużo wcześniej. Nie korzystałem, ale jest to kawał historii internetu. Jednocześnie, założyciel strony Leif K-Brooks w ostatnim komunikacie dobrze obrazuje stan tego, co dzieje się z siecią:

"I worry that, unless the tide turns soon, the Internet I fell in love with may cease to exist, and in its place, we will have something closer to a souped-up version of TV – focused largely on passive consumption, with much less opportunity for active #!$%@? and genuine human connection."

#omegle #technologia #internet
unconventional - Dziś została zamknięta omegle. Wydawało mi się, że nastąpi to dużo w...

źródło: 1699504812896

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 14
@unconventional no niedawno tam wszedłem z nostalgii i dosłownie same boty i napaleni goście. Nie przeprowadziłem ani jednej konwersacji poza "MF?" "M". Ten portal przegrał z botami reklamującymi seks-kamerki. Szkoda, ale niestety taki Internet chcą ludzie, którzy je kupują i napędzają to #!$%@?.
  • Odpowiedz
the Internet I fell in love with may cease to exist


@unconventional: Internet w którym się zakochaliśmy dawno "nie istnieje". Sieć przeszła rewolucję przez ostatnie dwie dekady. Wielu z nas jak się zakochała w internecie, to nie było ani FB, ani insta, ani gmail, czy OF. Teraz sieć migruje sobie w inną stronę, a to nie znaczy, że nie możemy wrócić do paru usług z jakich korzystaliśmy wcześniej i olać te,
  • Odpowiedz
focused largely on passive consumption, with much less opportunity for active #!$%@? and genuine human connection.


@unconventional: Ale jego to dziwi? Jak internet był elitarny to byli tam tylko ci co chcieli (i odsetek tych dzieciaków co mogli). Jak sieć stała się powszechna jak każde inne medium w czasach swojej świetności to stała się miałka, bo większość ludzi nie jest interesowana partycypacją, tylko konsumpcją gotowych treści.
  • Odpowiedz
to nie Omegle było przyczyną zwiększonej ilości pedofili i ekshibicjonistów ale to pchanie lpgqiahwdp do mainstreamu


@testovirondepot: tak wcale nie chodzi o anonimowość. Taki catboykami (idol prawakow więc nie ma co mówić o lgbt) też przecież odwalał na omegle. Ty akurat powinieneś zrobić przerwę od internetu.

the Internet I fell in love with may cease to exist


@unconventional: trochę boomerskie #!$%@? XD internet jest głównie taki jak się z niego
  • Odpowiedz
To nie tak że nie można zrobić stronki jak kiedyś po prostu


@Ayessare: google już nie pokazuje małych stron w wyszukiwarce, więc możesz równie dobrze trzymać swoją stronę offline ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Parę ciekawych osób tam poznałem. Lubiłem pogadać z ludźmi jak im się żyje w ich kraju, jacyś z Pakistanu, Rosji, Kanady, Japonii czy innego Meksyku, serio to była fajna rzecz. Przestałem tam zaglądać ze dwa lata temu bo już tylko boty były.
  • Odpowiedz