Wpis z mikrobloga

1. Czy mamy na mirko biologów, ekologów, którzy są w stanie przeanalizować poszczególne twierdzenia Greenpeace w sprawie budowy terminala gazowego w Gdańsku.

Ich twierdzenia z petycji:

Budowa i funkcjonowanie terminalu LNG położone jest w obrębie obszarów Natura 2000, który jest domem dla wielu gatunków ptaków, ssaków morskich oraz ryb, które znajdują się pod ścisłą ochroną gatunkową. Budowa i związana z nią emisja hałasu oraz dodatkowy, uciążliwy ruch statków zagrażać będzie min.: 1) fokom szarym w rezerwacie Mewia Łacha, gdzie utrzymuje się jedyna w Polsce kolonia tych ssaków; 2) morświnom - skrajnie zagrożonym ssakom, z szacowaną maksymalną liczbą zaledwie około 500 osobników dla całego Morza Bałtyckiego 3) wielu chronionym gatunkom ryb w tym jesiotrowi bałtyckiemu - którego zaobserwowano w sąsiedztwie planowanego przedsięwzięcia; 4) ptakom gniazdującym i migrującym w tym: sieweczce obrożnej, rybitwie rzecznej, rybitwie białoczelnej, rybitwie czubatej, mewie srebrzystej oraz nurogęsi.


2. Tutaj kolejne pytanie, raczej do #gaz #energetyka czy mamy w kraju jakieś potencjalne alternatywne lokalizacje dla pływającego terminala LNG. Np. Kołobrzeg?

Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim adeptom chłopskiego rozumu za nie branie udziału w dyskusji - chyba, że z konkretnymi i rzeczowymi argumentami.

#greenpeace #biologia #ekologia #gaz #gdansk #energetyka
  • 3
  • Odpowiedz
@Hektorrr:

"Natura 2000" nie zabrania ani nie ogranicza budowania czegokolwiek na takich terenach.
Jedynie musisz spełnić bardziej rygorystyczne normy.

... więc pyp@#$ się jak do tego zamku pod Poznaniem.

Ludziom się wydaje, że jak coś jest "natura 2000" to już rezerwat ;)
... a niektórzy tą niewiedzę będą wykorzystywać.
  • Odpowiedz
  • 0
1) fokom szarym w rezerwacie Mewia Łacha, gdzie utrzymuje się jedyna w Polsce kolonia tych ssaków; 2) morświnom - skrajnie zagrożonym ssakom, z szacowaną maksymalną liczbą zaledwie około 500 osobników dla całego Morza Bałtyckiego 3) wielu chronionym gatunkom ryb w tym jesiotrowi bałtyckiemu - którego zaobserwowano w sąsiedztwie planowanego przedsięwzięcia; 4) ptakom gniazdującym i migrującym w tym: sieweczce obrożnej, rybitwie rzecznej, rybitwie białoczelnej, rybitwie


@nairamk: Jak zauważyłeś, lubię suche dane. W
  • Odpowiedz