Wpis z mikrobloga

Ej na #facebook wyświetla się od dzisiaj komunikat że albo zapłacę- albo przydzielą mi personalnego szpiega żeby zarabiał na moich danych. Chciałem więc usunąć konto, ale nie da się wejść do ustawień zanim się nie dokona "wyboru". A tego nie zrobię, bo nie ma opcji z którą bym się mógł zgodzić.

Poza tym- czy zgodne jest z prawem takie utrudnianie (lub wręcz uniemożliwianie) dostępu do własnych danych osobowych? Gdzie prawo do bycia zapomnianym?

Jak można w takim wypadku odzyskać dostęp do swoich danych w celu ich usunięcia? Z "firmą" jako taką się skontaktować chyba nawet nie da. Nie widziałem żadnego kontaktu mailowego czy telefonicznego, żadnego BOKu czy czegoś podobnego.


#rodo #prawo #uniaeuropejska
  • 6
  • 0
@Ludios: Poprawka do poprawki: gdy zakładałem konto regulamin był w innej formie. Dziesiątki jego zmian po drodze doprowadziły tu gdzie jesteśmy teraz. Ta sama sytuacja co z Unią Europejską- która nie jest tym tworem do którego wstępowaliśmy w 2004.

"Nic nie jest wieczne"- a jak nieuchronne zmiany przeszkadzają, to się szuka rozwiązania.
@DonRzoncy w 2018 wybuchła afera Cambridge Analytica więc po tym nikt nie powinien mieć wątpliwości że mając FB masz "szpiega". Regulacje UE powodują że FB jest zmuszany do coraz bardziej dokładnego informowania że śledzą swoich użytkowników.
@DonRzoncy: nie pierdziel, kliknij okej i od razu usuwaj. To że teraz jest komunikat nie zmienia zupełnie nic, domyślnie miałeś zaakceptowaną ich politykę śledzenia od wielu lat tylko nie musieli wprost o tym informować.