Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent #santander Czy myślicie, że w Santanderze będzie możliwość konwersji z decyzji kredytowej dla normalnego kredytu hipotecznego, na ten w programie BK2?
Mam od nich decyzję pozytywną ważną do 2-giego grudnia, BK planują wprowadzić od 20-tego listopada.
Doradca już w dzień ogłoszenia, że wprowadzą bekę podobno wysłał zapytanie w mojej sprawie czy będzie taka opcja, ale to już ponad 2 tygodnie i jeszcze brak odpowiedzi. Z tego co opowiadał, Santander pozwalał na podobne 'zmiany' podmiotu decyzji już w przeszłości w innych programach - czy jest tu ktokolwiek kto mógłby to potwierdzić?
Czy myślicie, że szansa raczej nikła i nie ma co robić sobie nadziei? (zależy mi bardzo, bo deweloperka do końca grudnia, a żaden bank BK2 jeszcze nie rozpatrzył wniosku)
  • 7
@marcpol: ze względu na działalność gospodarczą (obecnie prowadzona* 10-ty miesiąc, ale jest 'ciągłość zatrudnienia' w zawodzie) tylko PKO BP i Alior przyjęły wniosek, ale w obu przypadkach czekam już ponad 2-miesiące i jeszcze brak decyzji.
Zwykłe banki bez BK (Santander i Millenium) za to wydały decyzje błyskawicznie - około tydzień, więc może i po 20-tym listopada uda się to powtórzyć w Santanderze... chociaż ryzyko rośnie :(
@marcpol: to nie pierwszy raz jak Ci dziękuję, ale z czasem doceniam Twoją pomoc co raz bardziej...
w takim razie w poniedziałek ruszam do Velo i mBanku już bez doradcy (obecny nie widział sensu żeby tam próbować)
@jasiex3: Cieszę się, że pomogłem :)

Zwracam uwagę na to, aby w Velo przy pierwszej rozmowie podać źródło dochodów jako kontrakt B2B, nie jako działalność gospodarczą. Pracownicy tego banku są często niekompetentni i nie kojarzą możliwości skrócenia okresu prowadzenia DG bez informacji o B2B. Możesz też skorzystać z usług pośrednika, część osób w Polsce może już składać wnioski bezpośrednio do tego banku.
Zarówno w Velo, jak i w mBanku dziś dostałem pozytywne informacje (że w obu mogę składać wniosek).
I nawiązując do poprzedniej odpowiedzi, trafiłem na kompetentnego Pana w Velo, który od razu dopytał o kontrakt B2B, dopowiedział jednak także, że obecnie czas przetwarzania zbliża się u nich do 21 dni... więc mBank gdzie powiedziano mi, że do 2 tygodni powinni się wyrobić wydaje się być lepszą opcją (ze względu tylko na czas, bo