Wpis z mikrobloga

Jak przenieść w łazience wodę ciepłą i zimną na ścianę obok?
Trzeba to jakoś specjalnie rozkuwać i łagodnie niwelować kąt 90 stopni między ścianami czy coś?
Zastanawiam się czy samemu to ogarnę zgrzewarką do rurek pp czy wołać speca.

Druga sprawa jest tam przewód żółto-zielony owinięty wokół obecnego przyłącza. Nie planuję tam żadnych metalowych/żeliwnych wanien. Będzie zwykła. Przewód zostawiać? wycinać?

#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #wykonczenia
Lowca_kotojeleni - Jak przenieść w łazience wodę ciepłą i zimną na ścianę obok?
Trzeb...

źródło: przeniesienie wody w łazience

Pobierz
  • 7
@Lowca_kotojeleni: trzeba rozkuwac i to dość sporo, żeby zrobić miejsce zgrzewarce, albo by dało się odgiąć rury. Samo zgrzewanie, to prosta czynność. Kształtki i rury tanie, więc można sobie poćwiczyć.
@Smarek37: ścianę tam mam wg projektu 25 cm. Starczy na dziurę? też do sąsiada nie chcę się #!$%@?ć xD

@janznetu : Poćwiczę trochę i myślę, że dam radę tylko martwi mnie trochę tyle tych kolanek 90*. Nie będzie to wpływało jakoś na przepływ?

Jak to rozkuję to czym mocować to w ścianie? Chcę rurki dać w otuliny czerwone i niebieskie, zapianować i wygładzić goldbandem knaufa, dać hydroizolację i dalej płytki- Będzie
Lowca_kotojeleni - @Smarek37: ścianę tam mam wg projektu 25 cm. Starczy na dziurę? te...

źródło: prodżekt

Pobierz
@Lowca_kotojeleni: kolanka to pomijalne straty. W ścianie nie musisz tego mocować. Ważne, żeby przejścia kolankowe pod baterię zarzucić np. zaprawą murarską, coby przy wkręcaniu/wykręcaniu krzywek nic się nie ruszało. Możesz też kupić podejście pod baterię na szynie i je odpowiednio zamocować do ściany. Będziesz miał ułatwioną pracę.