Wpis z mikrobloga

Ej mirki z #uk #motoryzacja . Jaki jest kost wymiany rozrządu wraz pompa wody w ford focus 1.0 ecoboost, 2015.r. ? Bo wydaje mi się, że £1500 to dużo za dużo ale mogę się mylić. Lepiej się upewnić zanim się natnę kolejny raz. A jak jest jakiś zaufany mechanik z okolic #chesterfield #sheffield to zapraszam na priv.
  • 10
@Czelsiak: nie wiem ile to powinno kosztowac, ale mojej siostrze ostatnio w starym doblo z prosciutkim silnikiem 1.4 zaspiewano £700 za wymiane rozrzadu, a ten ecoboost to chyba mokry pasek, tam jakies blokady sa wymyslne potrzebne i momenty dokrecenia kola pasowego jakies #!$%@? wiec pewnie nie jest to operacja szybka i przyjemna stad zaporowa cena.
@Czelsiak pewnie jakiś podejrzany garaż pełen brązowych majfrendów zrobi taniej ale czy warto ryzykować? Gwarancji żadnej nie dostaniesz. Kolega wymieniał rozrząd w A4 2.0 TDI co nie jest żadną sztuką i zapłacił 1k. Myślę ze za mokry pasek 1500 to adekwatna cena jak na standard UK
@Czelsiak paanie idź pan #!$%@?. 1.0 ecoboost ma mokry pasek rozrządu, mało kto chce w ogóle to robić. W moim Volvo S60 t4 mam silnik 1.6 ecoboost . Myślałem, że też mam mokry, dopiero jeden mechanik zajrzał porządnie i potwierdził, że jest to zwykły. Wcześniej myśląc że to mokry odmówiły mi 3 różne warsztaty.
Za wymienię z pompą wody zapłaciłem ok. £360 u zwykłego angielskiego mechanika.
@Czelsiak: po co się pchałes w te wynalazki?
Mogłeś spytać mechaników które auta polecają do taniej i łatwej eksploatacji,
Mam znajomego mechanika i też nie może zrozumieć po co to ludzie kupują, tym bardziej że są inne sprawdzone konstrukcje

To że samochód kosztuje 2-5k£ nie znaczy że naprawy będą też tanie,
@adamsowaanon: 1.0 ecoboost to dobre silniki, pod warunkiem że rozumiesz jak działa i masz ten silnik od nowości i sobie o niego zadbasz.
Używki ecoboosta bym się nie odważył. Ale nówkę śmiało bym kupował.
@adamsowaanon: Przecież od zawsze tak było że diesel ma większą żywotność niż benzyna, nawet w latach 90.

Ludzie bez awarii 300K przejeżdzają tymi ecoboost jak ktoś wie co robi. Przy tylu potrafią się kończyć stare wolnossące benzynówki, więc nie są w niczym gorsze.
Inna sprawa że kupując auto w salonie to przez 10 lat nie wiadomo czy zrobisz 100K. średni przebieg w Polsce to 8.3K rocznie. Więc teoretycznie taki silnik nie