Wpis z mikrobloga

@KrolWlosowzNosa: Nie ma tam zbyt wiele xD Nie wiem, czego szukasz, ale jeśli lubisz góry, lepiej wybierz się do Loei w Isaan. W okolicach Ubon jedyną atrakcją, którą znalazłem, to Sam Phan Bok (daleko od miasta) i przejście graniczne do Laosu w Pakse :D Kiedyś płynąłem dwa dni łodzią po Mekongu z Huai Xai do Luang Prabang. Zamiast Ubon, lepiej ominię góry i Isaan.

Może coś znajdziesz tutaj: https://wikitravel.org/en/Ubon_Ratchathani

Kiedy się
@Myrcin-: dzięki. Wybieram się 23.11
Ubon chce odwiedzić że względu na klasztor Wat Pah Pong i grób jego założyciela Ajahna Chah. Osobista sprawa.
Widzę że jadąc po drodze, północną częścią, jest kilka fajnych miejsc żeby się zatrzymać np Phitsanulok, Khon Kaen czy Phitsanulok.
Poza tym z podróżniczego doświadczenia wiem, że miejsca bez duzej ilości wzmianek w przewodnikach oferowały najwięcej wrażeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KrolWlosowzNosa: Też właśnie coś mi nie pasowało i zastanawiałem się o jaki Ubon Tobie chodziło "na zachodzie Tajlandii" skoro Ubon Ratchathani to północno-wchodni isaan w czystej formie. Do Ubon Ratchathani są tanie loty (na pewno tańsze niż do Chiang Rai) zatem jeżeli decydowałbym się na kierunek podróży to raczej lot do UT i stamtąd autobus do CR. Natomiast warto zauważyć, że z samego UT jest żabi skok do laotańskiego Pakxe, Champasak
roo-bin - @KrolWlosowzNosa: Też właśnie coś mi nie pasowało i zastanawiałem się o jak...