Wpis z mikrobloga

@dotankowany_noca: nasmiejszeniejsze jest to, ze te wyzsze wyksztalcenie to czesto jakas filologia angielska albo marketing xDD w ogole czasy sie zmienily i teraz w mojej pracy w menagmencie cenie sobie ludzi, ktorzy maja praktyczny zawod i umiejetnosci oraz pod3jscie do pracy, umiejetnosci miekkie rowniez, a nie wyzsze wyksztalcenie, bo czesto po studiach sa to niestety lenie nie nauczone pracy.
@dotankowany_noca: no dobra, to jak to ma dzialac? facet nie moze zarabiac wiecej bo dyskryminacja, partner ma zarabiac wiecej bo sie z nim nie zwiaze. to przeciez od razu znaczy ze czesc kobiet nikogo nie znajdzie. a im wiecej kobiety beda zarabiac wzgledem mezczyzn tym mniej kobiet znajdzie partnera wg tej logiki.

czyli co, kobiety same sobie pogarszaja sytuacje?
Przykładowo Pani kadrowa, księgowa, HR'owa, czy milion innych kobiecych zawodów biurowych, nie weźmie sobie kiepa z magazynu i tyle. Dla fizoli pozostają babki co też pracują fizycznie

Odpowiedz


@lukiboss: to jest dodatkowe utrudnienie bo nieraz ci fizyczni zarabiaja wiecej, wiec kobiety z korpoprac zaraz nie beda mialy nikogo kto spelnia ich wymagania (najlepiej zeby jeszcze mial 185cm, chodzil na silownie, mial auto i mieszkanie, wyksztalcenie wyzsze, zarabial wiecej a pracowal mniej
@dotankowany_noca: Wielkie intelektualistki po Gender Studies, które ostatni raz z tekstem
pisanym miały do czynienia gdy wertowały swój kalendarzyk miesiączkowy po ruchaniu bez gumy z mokebe, pracujące
jako poważne osobistości na stanowiskach administracyjnych w JanuszZbycie kserując nikomu nie potrzebne
wnioski o dofinansowanie na plandekę do przykrycia firmowego żuka zimą.
One przecież nie będą się zniżać do poziomu Mariusza hydraulika, #!$%@? że zarabia przez miesiąc ile ona na oczy w życiu nie
@youngboomer: po co mi takie studia? Mam średnie techniczne, studia mialem robic awansujac na specjaliste i docelowo inzyniera w firmie, ale wybralem inna droge, lepiej platna przede wszystkim i z wiekszymi przywilejami. Mialem siedziec wylacznie w biurze i gadac z klientami oraz zajmowac sie "papierologia" i procesem produkcji. Wole miec realny wplyw na firme niz oszukiwac samego siebie ze moja praca ma znaczenie a studia to byl dobry wybor xD dzieki
w ogole czasy sie zmienily


@Mateo132: w ogole to za komuny nikt nie wierzyl mediom i gazetom bo kazdy wiedzial ze klamia

a w 2024r p0lka wierzy (i chlop ktory wierzy w wymyslona p0lke)

tu jest wlasnie ta degradacja, kiedys bylismy pod okupacja ale teraz juz nie mimo ze p0lak robak placi takie podatki jak dzieciak ktory raz tylko w zyciu widzial pieniadze z komunii XD