Wpis z mikrobloga

Obejrzałem ten filmik od dawida myśliwca o tym, żę nie czuje się bezpiecznie na youtube...

I ogólnie miałbym parę uwag, które mi przyszło w pierwszych minutach tego materiału:

1. Dawid narzekał, że "youtube'owi długo zajęło się uporanie z tym, że mu zhakowano kanał kilkanaście miesięcy temu", bo przecież "on jest większym kanałem, więc powinien być traktowany priorytetowo" czy jakoś tak... - Problem w tym, że jego kanał w skali youtube'a nie jest duży, a na pewno nie tak duży, jak te które mają priorytet...
W sumie z ilością subów jest trochę jak z inflacją - Im więcej użytkowników Youtube'a, tym od różnego poziomu kanał jest duży... Kiedyś, jak było mniej użytkowników, to kanał mający ze 100K subów był traktowany jako w miarę duży, jak nie ogromny - tymczasem teraz, jak są kanały mające milion czy 10 milionów lub więcej subów - to taki kanał mający 100-200 tysięcy jest co najwyżej średniej wielkości, jak nie mały.
Więc w takim przypadku dawid nie ma priorytetu, tylko właśnie te największe kanały, jakiś tam mr beast czy inni tego typu.

2.Dawid twierdzi, że "nie ma innego wyboru, jak używanie clickbaitu" - i się tutaj częściowo nie zgodzę - Owszem, tytuły filmiku mogą być clickbaitowe, jeżeli to generuje kliknięcia, ale zawsze można odpowiedzieć na clickbaitowe pytanie praktycznie od razu, a potem, by utrzymać uwagę odbiorcy, po prostu ciekawie to argumentować, zamiast lać wodę przez 10-15 minut, by dopiero wtedy odpowiedzieć na to, co było w hipotetycznym tytule - Przykładem niech będą filmik od smartgasma, gdzie na clickbaitowe pytanie "ile pobliskich supernowych zagraża ziemi" odpowiada niemalże w pierwszej sekundzie filmu, a potem argumentuje, czemu.

3.Dawid się czepia, że na karcie na czasie są gównofilmiki, Challange urągające rozumowi i godności człowieka, a nie ma Kasi Gandor, Jego kanału czy astrofazy (który szczerze ostatnimi czasy mnie zawodzi tak szczerze, ale to dygresja) - Już pomijam kogo by chciał tam na tej karcie, ale... Karta na czasie to jakoś od 9-10 lat zwyczajny syf i nikt, kto chce obejrzeć coś wartościowego, tam nie zagląda.

4.No i co do częstotliwości wypuszczania filmików - przecież równie dobrze mógłby nagrać filmiki na przód, ja wiem że to zajmuje setki godzin, pewnie research i te sprawy, ale... równie dobrze mógłby nagrać i zrobić research na miesiąc lub dwa naprzód, wrzucić na youtube'a jako zaplanowane, i przez te 2 kolejne miesiące mógłby pracować w spokojniejszym tempie nad kolejnymi. nie mówiąc o tym, że jeżeli miałby patreona czy tam patronite'a, równie dobrze może zrobić jakiś tier, przy którym będzie mógł np. sobie pozwolić na drugiego prowadzącego, i zamiast samemu wszystko prowadzić, to podzielić to pomiędzy parę osób

Aczkolwiek co do samych komentarzy, które tam latały, to jednak moim zdaniem szambo się wylało - Najbardziej mnie zagotował ten komentarz o Autyzmie, zwłaszcza że sam mam ASD.
Co do komentarzy szurów o Szczepionkach, to ja bym się mniej nimi przejmował, bo nie zdziwiłoby mnie, jakby część, jak nie większość, to byłyby Ivany z brygad sieciowych czy inne ruskie boty - No bo jak inaczej wyjaśnić, że nawalają takimi komentarzami (z masą błędów jeszcze XDD) pod filmikami absolutnie niepowiązanymi z biologią, szczepionkami, wirusami czy czymkolwiek.

#naukowybelkot #polskiyoutube #uwaganaukowybelkot #youtube #nauka
  • 4
  • Odpowiedz
@bart16: mi się wydaje że on ma bul dupy o to, że wiekszości nie jara kontent naukowy tak jak jego. I nie ma z tego tyle pitosu ile by chciał. Ale czego on sie spodziewał? Ze produkując filmiki które normalny człowiek ledwo zrozumie będzie milionerem?? Jak mu nie pasuje niech idzie do roboty.
  • Odpowiedz
@TruskawkaNaTorcie: A serio uważasz, że jego kontent jest tak super hiper naukowy? Nawet jeśli, to jakoś Rożka, Dragana czy popularnonaukowego SciFuna ludzie oglądali dużo chętniej Jego filmy są generalnie słabe jakościowo.
  • Odpowiedz