Wpis z mikrobloga

Zrobiłem aplikację na telefon do sterowania bramą wjazdową na NodeMCU. Z pilota usunąłem microswich i wlutowałem kable. Wykorzystałem tranzystor NPN C547B, pomiędzy Emiter i Kolektor daję pola z microswich'a a Bramę zasilam z pinu Nodemcu. Problem jest taki że jak zwieram kable ręcznie to dioda w pilocie miga błyskawicznie i pilot działa. A jak zwiera go tranzystor to dioda na pilocie miga 3 razy wolniej i nie działa. Nie znam się na elektronice. Może koś pomoże?
#elektronika #nodemcu #esp8266 #arduino #diy
GrubyGrubiutki - Zrobiłem aplikację na telefon do sterowania bramą wjazdową na NodeMC...

źródło: temp_file7785580928389199184

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 1
@GrubyGrubiutki ja mam w planach zrobić to samo ale zastosuję silniczek krokowy który będzie wciskał przycisk. Dzięki temu odizoluje elektrycznie oba układy i będę mógł używać do tego różnych rodzajów pilotów. Kwestia zmiany kształtu "palca"
  • Odpowiedz
@GrubyGrubiutki: Najprościej i naszybciej rozwiążesz to stosując przekaźnik - odizolujesz układ i będzie problem rozwiązany. Mógłbyś to jeszcze rozwiązać przy pomocy optoizolatora który ma dwa plusy w tym przypadku: jest dużo mniejszy i nie zużywają się styki. Z tym miałbyś więcej zabawy jeżeli nie siedzisz w elektronice.
  • Odpowiedz
@rybeczka: zwiera do masy. Między stykami jest 2.9V.
@maniok jak mi się nie uda to kupie optoizolator ale tranzystory mam akurat w domu. Ja chcę zrobić to na jednym zasilaniu i zasilanie bateryjne z baterii od telefonu. Mam bramę daleko i zasięg WiFi z NodeMCU + zasieg pilota robi tu idealnie robotę.
  • Odpowiedz
@maniok: nie mam nic do pomysłu, po prostu jeśli chcesz się uczyć, czy mieć zabawę, to budujesz takie urządzenie. a jak chcesz, żeby działało, to kupujesz fingerbota za parę zł od chińczyka.
  • Odpowiedz
  • 1
@henk to co mam w głowie obsłuży mi 2 przyciski jednym silnikiem i nie muszę się ograniczać do konkretnej aplikacji. Mogę np sterować nim za pomocą telegrama
  • Odpowiedz