Wpis z mikrobloga

#lays Czy laysy paprykowe jakoś ostatnio nie zmieniły trochę smaku?
Od jakichś dwóch trzech miesięcy kompletnie mi nie smakują. Teraz są jakieś takie bardziej pieprzowe, bez smaku w sumie, że aż mnie odrzuca.
Karbowane to samo
  • 11
  • Odpowiedz
@takecare

Nie zmieniły smaku, zawsze były #!$%@?. Dorastasz mireczku. Przykry fakt, z wiekiem kubki smakowe też nam się zmieniają. Kiedyś nienawidziłem oliwek, teraz mogę je jeść na garści...
  • Odpowiedz
  • 0
@Notabene: to też biorę pod uwage, ale chipsy z lidla jakoś mi nie zmieniły smaku :D Raczej szukam potwierdzenia czy to one się zmieniły czy ja :)

@onepnch ale ta zmiana jest tak duża, że powiedziałbym, że zamiast "czegoś" sypią po prostu pieprz i myśle czy ktoś też to wyczuł
  • Odpowiedz
@takecare

Wczoraj kupiłem małą paczkę (40g) lays papryka. Jak dla mnie dalej są #!$%@?, bardzo mocno obtoczone w przyprawie, do tego stopnia że aż palące w język (pewnie o to ci chodzi jak piszesz że pieprzne)
  • Odpowiedz
@takecare: Coś się zmieniło, bo jak zwykłe kiedyś jadłem masowo, tak teraz własnie w smaku średnie. Za to jak kiedyś karbowane były średnie, tak teraz są lepsze.

Mam też wrażenie, że to zależy od miejsca zakupu - przykładowo Crunchipsy X-Cut paprykowe z Żabki są zawsze dobre, z Kauflanda natomiast jakby o połowę mniej doprawione...
  • Odpowiedz
@takecare: jest szansa, że ziemniaki tegoroczne są np. mniej udane. tu mam jakiś artykuł z tego roku:
"warunki wegetacji – od posadzenia do połowy września były mało korzystne dla upraw ziemniaka. Niedobór opadów deszczu w maju, czerwcu i lipcu, a także nierównomierny ich rozkład spowodowały, że potencjał plonotwórczy ziemniaków nie będzie w pełni wykorzystany. Ocenia się, że jakość bulw z tegorocznych zbiorów będzie przeciętna - poinformował GUS."
  • Odpowiedz
@takecare: Dzisial wlasnie chcialem zjes stare, dobre lejsy paprykowe ale okropnie sie zawiodlem. Smakuja jak top czipsy paprykowe ktore sa po dwa razy tansze. Jedne co jest lepsze w tych lejsach od topow jest struktura tego czipsa. W topach jest jakas grubsza i sprawia wrazenie, ze staly otwarte kilka dni.
  • Odpowiedz