Wpis z mikrobloga

  • 0
@Veeren: a podałbyś jakieś źródło potwierdzające tę informację? Bo na pubmedzie jest w ogóle tylko 12 wyników dla "guaiacolsulfonate" (i w tym nic o działaniach niepożądanych). Google dla zapytania "guaiacolsulfonate ulcer" też nie zwraca nic sensownego.
  • Odpowiedz
  • 1
@Veeren: no dobra, ale jedyne co tam jest wspomniane o wrzodach, to choroba wrzodowa żołądka jako przeciwwskazanie, a nie działanie niepożądane czy skutek przedawkowania. A jako skutki przedawkowania wymienione są tylko biegunka, nudności i wymioty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Noniusz lek powoduje podrażnienie żołądka co pobudza wydzielanie enzymów czy coś w tym stylu, długotrwałe używanie prowadzi do wrzodów żołądka. Nie wiem czemu nie jest to wymienione ale fakty są takie że po długim stosowaniu cię to spotka
  • Odpowiedz
  • 0
@Kremufka2137: ta, ale nie znalazłem nic poza domysłami, żadnych badań, nawet jednego case reportu. Gdyby rzeczywiście był taki straszny, jak niektórzy twierdzą, to wątpię, że byłoby dokładnie nic o jego szkodliwości w literaturze naukowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Veeren: NLPZ-y też mogą zwiększać ryzyko wrzodów żołądka, i pomimo, że nie ma dużego ryzyka, w tym przypadku nie problem znaleźć informacje o tym w rzetelnych źródłach. A o sulfogwajakolu dosłownie nic poza tym, że może powodować biegunkę, nudności i wymioty. Ciężko brać na poważnie informację, której jedynym źródłem są ćpuny z hyperreala.
  • Odpowiedz
  • 0
@Veeren: na pewno ponad 20 lat jest już stosowany, więc ciężko mi uwierzyć, że nie byłoby nawet 1 udokumentowanego przypadku, gdyby rzeczywiście mógł mieć jakieś groźne działanie niepożądane.
  • Odpowiedz