Wpis z mikrobloga

@LezliNilsen to nie są marki premium tylko przeciętne gówno typu luxottica brandowane znana marka. Oprawki przeciętne jakościowo brandowane znanym domem mody nie mające nic wspólnego z jakością premium. Marki premium w świecie okularów to chociażby takie marki jak ic! Berlin, silhoutte, mykita, lindberg czy tym podobne. Pomijając już to że są jeszcze lepsze marki już typowo premium premium.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: wiesz co, dla mnie kasa nie ma znaczenia i mogę dać i 5000 zł za oprawki jeśli wpłynie to na polepszenie jakości mojego życia, tylko powiedz mi jaka jest różnica między tymi gucci, a tymi wymienionymi przez ciebie? Chodzi mi o konkrety, coś mierzalnego, weryfikowalnego.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: w gucci producent oprawek licencjonuje logo i wytwarza swoje oprawki. Płacisz w dużej części za obecność tego logo, a u tego samego producenta możesz kupić inne oprawki tej samej jakości bez wielkiego logosa. Najlepsze oprawki są wykonywane z włoskiego acetatu firmy Mazzucchelli, która produkuje ten materiał od 1849 roku ( https://www.mazzucchelli1849.it/ ), albo z japońskiego sezonowanego acetatu. A jak metal to japoński tytan. Czym się różnią takie oprawki od tych
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: rozumiem, czyli generalnie gówno się różnią, jeśli moje gucci są dla mnie bardzo wygodne, z 5 razy na nich spałem i nic się z nimi nie stało, spadały mi z 20 razy na podłogę i zarówno stan ich wizualny jak i zawiasów niczym się nie różni od dnia kiedy je odbierałem, tak?
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: to jest tak jak z chlebem - jednym odpowiada taki podstawowy z produkcji masowej, inni wolą rzemieślniczy wyrastany 3 dni o cieście z dużymi dziurami i chrupiącą skórką. Z jednego i drugiego zrobisz dobrą kanapkę. A jak nie widzisz różnicy, to wybierz co się bardziej podoba.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: Jeśli ci odpowiadają oprawki typowej zary optycznej czyli luxottica itp to ok, ale nie nazywaj tego markami premium tylko dlatego, że jest znaczek. Marki premium to jednak są topy w świecie optycznym a nie modowym. ic!Berlin produkuje większość oprawek na tytanie giętym z jednego arkusza. #!$%@? je wytrzymałość, odproność na odkształcanie, lekkość a jednocześnie sztywność i wytrzymałość konstrukcji.. Silhouette z kolei to top bezramkowców z własnymi patentami i systemami które
  • Odpowiedz
czyli generalnie gówno się różnią,


@LezliNilsen: Weź w rękę porządne oprawki i powiedz, że się gówno różnią xD. Przepaść jest diametralna. Sęk w tym, że w Polsce ludzie nie inwestują w takie rzeczy bo są po prostu za biedni. Dlatego synonimem premium jest właśnie jakiś armani z luxotici a nie serio dobre handmade oprawki.
  • Odpowiedz