Wpis z mikrobloga

rozglądam się za deckiem i nasuwa mi się pytanie czy ten cały OLED jest warty swojej ceny? Z tego co widzę nowy LCD 64GB / odnowiony 512 kosztują 1699zł. Dokładając 50% ceny wychodzi nam OLED za 2599zł. Czy gra jest warta świeczki? Oczywiście widzę, że opinie w sieci są pochlebne lecz czy warto dokładać 900zł do wersji oled? #steamdeck

co lepiej

  • Nowy 64 GB LCD / Odnowiony 512GB LCD za 1699zł 23.2% (16)
  • OLED 512GB za 2599zł 76.8% (53)

Oddanych głosów: 69

  • 13
@Messix: ale jaki to krok do przodu? To nie jest upgrade bebechów per se, nie zyskasz wiecej FPSow w grach

@NoKappaSoldier73: To co zyskujesz to:
- inna jakosc obrazu, imho czy jest warta doplaty to kwestia dyskusyjna
- lepsza bateria (ok, jezeli grasz w triple AAA, jezeli w Indyki to raczej nie ma znaczenia, wiele tez zalezy od Twojego 'stylu' grania)
- wiekszy ekran (mniejsze ramki) - jedyny plus bezdyskusyjny
@NoKappaSoldier73 ja mam LCD, kumpel zamówił OLED (ale nie przyjdzie mu w ten weekend). Napewno zrobię porównanie jeden obok drugiego jak to wygląda. Z tego co widziałem w necie to różnica wcale nie jest na tyle duża żeby zmieniać LCD na OLED, ale jak bym miał zamiar kupić nowy, to chyba bym jednak dopłacił do OLEDa
@Filip3k91: no dla mnie wszystkie te rzeczy to wlasnie krok do przodu do ktorego warto doplacic.
Ja nie zmieniam bo mam, ale jak bym teraz kupowsl to tylko oled.
Bebechy akurat u mnie to drugorzedna sprawa, bo i tak gram w jakies fallouty, skyrimy i gothici wiec wszystko lata lux
@NoKappaSoldier73: roznica w wyswietlaczach jest kolosalna. mowie to jako osoba ktora przesiadla sie ze switcha lcd na oled. czarny jest czarny, nie ma zadnego edge bleedingu.

jak masz kase to warto definitywnie.
@NoKappaSoldier73: zalezy czy ubisz oledy. Wiele osob nie widzi roznicy miedzy oledem a lcd. Co dla mnie bylo szokiem gdy to odkrylem. Od czasu galaxy s2 wszystkim pokazywalem zalety oled a naprawde wiele osob ze swoimi podlymi lcd mowilo - nie widze roznicy xD
Jak widzisz roznice to tylko oled.
ten LCD to poziom najtańszych śmieciowych laptopów.


@MoszeGad: masz na mysli sam wyswietlacz rozumiem? Jesli tak to fakt ze szalu nie robi ale w smieciowych laptopach sa jeszcze gorsze :)
Z tego co widziałem w necie to różnica wcale nie jest na tyle duża żeby zmieniać LCD na OLED, ale jak bym miał zamiar kupić nowy, to chyba bym jednak dopłacił do OLEDa


A na jakim ekranie oglądałeś to porównanie? Bo jak na lcd to XD. Zresztą zdjęcia nie oddadzą nigdy różnicy, to trzeba zobaczyć na żywo, najlepiej w ciemności

@Glacial: