Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem na kupnie drukarki 3D. Raczej hobbystycznie coś wydrukować od czasu do czasu. Chciałem kupić PRUSA MK4, ale od Ziomeczka z pracy, który u nas codziennie sporo drukuje dostałem info, że trochę szkoda kasy, bo za takie pieniądze mogę mieć coś lepszego - podał propozycję Creality K1 lub K1 MAX. Jak chodzi o K1 MAX to ma fajne recenzje, od razu z obudową i złożona. Pytanie jak z dostępnością części jak coś się zepsuje. Jakieś porady co kupić?
#3dprinting #druk3d #drukarki3d
  • 6
K1 max nie będzie lepsza od MK4 - to nadal creality i ma średnie opinie.
Tak jak przedmówca - najlepszym wyborem będzie bambulab w tym budżecie
@kthxb: Bierz Bambu Lab. Ja mam w domu prusę Mk2, mk3+ i od sierpnia Bambu Carbon z AMS. Obecnie Prusy się kurzą a drukuję tylko w Bambu Lab. Teraz masz nawet porządną promocję na Black Friday.
@Mosqu: Do czego wykorzystujesz ten AMS, bo tak się zastanawiałem nad tym, ale nie bardzo widzę jakieś sensowne wykorzystanie tego poza figurkami. Zresztą i tak średnio to wygląda i chyba lepsze efekty daje pomalowanie.
@kthxb: AMS możesz dokupić po czasie chociaż będzie droższe niż w zestawie. Ja sobie teraz dokupiłem drugi AMS i pewnie w przyszłości dojdzie trzeci. AMS to przede wszystkim wygoda. Nie musisz tak często żonglować szpulami. Ja często projektuje modele które zmieniają kolor na poszczególnych warstwach. Na przykład jak w tym moim ostatnim modelu https://makerworld.com/pl/models/68258#profileId-72245
Bez AMS za każdym razem musiałbym podchodzić i zmieniać ręcznie szpulę. Poza tym w AMS możesz długo