Wpis z mikrobloga

#footballmanager #fm24
Siemanko pykam sobie co jakiś czas w FMa i aktualnie się trochę wciągnąłem i gram od 2 miesięcy ciągiem i mam pare pytań na które, nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chodzi o fm23 teraz przeniosłem save'a na fm24. Do rzeczy (gram Lechem):
1. Kiedy wzrasta reputacja klubu? 4 sezony 3 mistrzostwa, raz liga konferecji ćwierćfinal, raz grupa ligi mistrzów, dwa razy wyjście z grupy w lidze europy i reputacja klubu stoi w miejscu :/ Aktualnie budżet na transfery wynosi 45 mln i na płace 2.5mln, nie mam kogo kupować bo nikt dobry nie chce do mnie przyjśc, biorę średniaków z potencjałem, którzy wystrzeliwują w rok dwa i odchodzą do średniaków europejskich mimo podobnej kasy u mnie. Dopiero w 5 sezonie udało mi się ostro podbic rekord transferowy i mój junior poszedł za 20 mln (do 2 ligi angielskiej xD) a jego wartość po transferze od razu skoczyła x2.
2. Treningi po meczach czy dawać trening rezerwowym po dniu meczowym? Mam wrażenie, że przy grze co 3 dni juniorzy z szerokiej ławki i rezerwowi troche się obijają jak mają 2 dni wolne z samą regeneracją.
3. Kosmiczne wyniki punktowe, 4 sezony każdy ponad 70 punktów na sezon, 2 razy ponad 80 no to się u nas nie zdarza za często a i tak walczyłem praktycznie do końca o mistrzostwo mimo, że skład na oko już jest odrealniony względem polskiej ligi xD czy to norma?
4. O handicapie nie ma co pisać z chęcią wstawie zdjęcie, w FM24 to zdarza się jednak notorycznie czy też to czujecie?
5. Priorytety rekrutacyjne nie działają za dobrze, nie kombinuje daje dwie pozycje szukam wonderkida z niskimi umiejętnościami i nikogo nie znajdują, czy skauci w ogóle szukają po ligach u19? Sztab mam wymaksowany przy kilku podwyżkach płac jakie im ogarnąłem.
6. Duże zastoje rozwoju juniorów jak temu zaradzić. Próbowałem ogrywać dwoch juniorów 16 lat przez dwa lata w ekstraklasie i jeden odpalił w rok (48 bramek xD) i stanął w miejscu w połowie potencjału a drugi w ogóle rok stał i olałem typa wchodził na koncówki i nic poprawy. A ściągam typa z cracovii 18 lat i gwiazda mojego zespołu.
Dużo pytań ale to mnie w sumie głównie interesuje.
  • 7
  • Odpowiedz
@kamil-g
1. Reputacja klubu zależy w dużej mierze od reputacji samej ligi. Wiadomo, jak zdobywasz trofea to z czasem ona lekko wzrasta, ale w ekstraklasie 3-3,5 gwiazdki to chyba maksimum. Podobnie jest z wartością zawodników, ona też zależy mocno od reputacji ligi więc nie ma się co dziwić że po sprzedaży do Anglii od razu wzrasta kilkukrotnie
2. Co do treningów juniorów to według mnie tempo ich rozwoju i tak zależy głównie
  • Odpowiedz
  • 0
@melquiades: 1. Rozumiem, że reputacji w PL nie wywalę w kosmos ale widzę, że te pół gwiazdki dużo zmienia w innych klubach przy transferach, taka Sparta Praga to dla nich o wiele ciekawszy kierunek.
2. Średnia wieku w rezerwach u mnie to jakieś 19 lat i aktualnie dwa wygrane sezony 1 ligi. Ci z poten. 4.5/5 gwiazdek grają u mnie w 1 pierwszym składzie czasem 90min czasem 30. Wszyscy którzy mają
  • Odpowiedz
@kamil-g co do pierwszego to niestety kilka drużyn jakby robiło co sezon w pucharach podobne wyniki co ty, to reputacja by wzrosła. Samemu niestety niewiele zdziałasz.
  • Odpowiedz
@kamil-g:
1. Wzrost reputacji przeważnie jest na koniec sezonu, ale rośnie powoli i dużo zależy od ligi, jeśli tylko twój klub coś osiąga w kontynentalnych, to reputacja ligi/kraju będzie stała lub wzrośnie w tempie 0,5* na 100 lat
2. W zakładce trening (zespołu) możesz ustawić obciążenia zależne od kondycji (te serduszka) i ustawiaj, że skrajne lewe nie trenują lub trenują na 50%, a skrajne prawe na 100% lub z podwójnym obciążeniem
  • Odpowiedz