Wpis z mikrobloga

#rower Opłaca się? Mam jeszcze parę dni tego Prime'a czyli darmową wysyłkę.

Miałem już tych rozkuwaczy z pięć i zawsze gdy potrzebuje to akurat tam gdzie jestem to go nie mam. Zatem kupuje już na zapas. W Tomaszowie przed kilkoma dniami w lokalnym sklepie rowerowym (największym w miasteczku), kupiłem jeden, najtańszy, za 15. Lepszego mi nie potrzeba tym bardziej w związku z powyższym.

Ale co z resztą tego zestawu? Łańcuch do mojego roweru bez przerzutek w tym samym sklepie rowerowym w Tomaszowie kupiłem za 15 zł. Ale jest węższy, jeźdzę wydaje się, że tak samo jak na orygonalnym, nie m oprowów, nie zgrzyta, ale boję się, że jednak może nadmiernie zużywać zębatki. Okazuje się, że Decathlon w rowerach Elops 500 Single Speed montuje łańcuch po którego rozkuciu i próbie spięcia nie pasuje żadna spinka (!), ani ich (!) ani żadna (!). Spinki mają za grube bolce. Zastanawiałem się jeszcze nad rozwierceniem otworów w tym łańcuchu czy chociaż przypilnowanie ich, ale jest ryzyko że coś podczas jazdy będzie tarło i szybciej zużyje zębatki. Bez sensu smarowanie i czyszczenie, skoro ma się rysować przez coś takiego. Druga sprawa, w rowerze bez przerzutek pod górę, a nawet tutaj podczs codzienniej jeździe po Tomaszowie przynajmniej 6 razy w ciągu dnia takie pokonuje. Na krótkim odcinku 2-3 km głoną ulicą miasta. To jednak ten łancuch musi wytrzymać całe obciążenie, pełną petę. Rozwercajac nie naruszyłbym jego wytrzymalości? Z tymi wąpliwościami kupiłem nowy łańcuch.

W Decathlonie łańcuch do mojego roweru kosztuje 40 zł... i teraz jaja ...rozkuty i już ze spinkami. O identycznej grubości bolców, które nie wchodzą do tego fabrycznie zamontowanego w rowerze. To jest zwyczajne wymuszenie zakupu. Dlatego jak lubię ten sklep tak tym razem jestem podirytowany i chciałbym trochę się zemścić i nie kupować u nich. Akurat tego. Dlatego Amazon.

#decathlon #amazon #lancuchdoroweru #majsterkowanie
Poludnik20 - #rower Opłaca się? Mam jeszcze parę dni tego Prime'a czyli darmową wysył...

źródło: Screenshot_20231124-162333

Pobierz
  • 9
@Poludnik20: nigdy mnie taka spinka nie zawiodła. Łańcuchu 1rz są trudniejsze do zerwania niż 6/7/8 a kosztują mniej. Na ostrym mi kiedyś łańcuch spadł, zablokował się, zszedł częściowo z korby, korbę połamało, łańcuch nie miał żadnych uszkodzeń, używałem go dalej po zakupie nowej korby.
@Poludnik20: nope, to mi się zdarzyło podczas jazdy na płaskim na miejskich dziurach. luz na łańcuchu był jednak odrobinę za duży. Generalnie na tamtym rowerze udało mi się rozwalić 2 korby w ten sam sposób, ale na jednej wygiął się blat, czyli tylko blat wymieniałem, na drugiej połamało pająk. Na załączonym obrazku blat po pierwszym prostowaniu butem, bo było ~90°

Aktualnie nie jeżdżę na ostrym, ale tak, używałem zawsze takich
eloar - @Poludnik20: nope, to mi się zdarzyło podczas jazdy na płaskim na miejskich d...

źródło: 288200_147290145353959_2987701_o

Pobierz
@Poludnik20: jak to nie hamowałem pedałami? Jechałem po płaskim i nie miałem żadnego powodu hamować, bo zasuwałem prostą drogą przed siebie i jechałem jakieś 32-35km/h. Przejechałem po dziurach na drodze, łańcuch podskoczył na tylnej zębatce i wpadł między szprychy a zębatkę i wtedy koło go nawija i napręża (ciągnie za niego). Spadł też niestety z przodu i trzymał się na połowie blatu ciągnąć zań. Jest ciągle rozpęd, tył skiduje, opony były