Wpis z mikrobloga

Witam Mirasy,

Sprawa wygląda następująco. Chcialbym sobie kupic Iphone 15, ale z polską ceną to kogoś powaznie odkleiło. Mam rodzinę w innym kraju UE, gdzie ceny telefonów są fajniejsze. Czy w momencie kiedy kupią mi telefon zagranicą i będą chcieli go przywiezc ze sobą ryanairem to na lotnisku w Polsce moze byc jakis syf podatkowy? Jestem inzynierem nie ekonomistą wiec wole sie spytac xd

Druga opcja to taka, ze zamawiam na zagranicznym Amazonie, czy cena w koszyku uwzglednia juz wszystkie podatki?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdro

#iphone #apple
  • 6
  • Odpowiedz
@Woojteek001: Nie ma żadnego przypału. Zamawiasz z Niemiec przez pośrednika np. bodycar albo mailbox.de, wtedy liczy ichniejszy VAT i ci przychodzi to co chcesz. Ja tak brałem Iphona 14 Plusa z ebay.de rok temu za 4k podczas gdy w PL na premiere kosztował 6.5k xDD. Jak weźmiesz bez pośrednika to naliczy polski VAT np. z amazon.es albo amazon.de.
  • Odpowiedz
@Woojteek001 telefon zakupiony w unii nie podlega oclecniu. Jak kupisz na niemieckim amazon to w momencie podania polskiego adresu do wysyłki cena wzrośnie o 4 procent w związku z różnicą VAT. I to będzie cena ostateczna.
  • Odpowiedz