Wpis z mikrobloga

@vZGLSjkzfn

Sąd pyta z czego sie pani utrzymuje?
Ona odpowiada: Z alimentów.

Sad: Ale alimenty są na dziedzi.

Ona: Tak, jeszcze dostaje 500+

Sąd: Ale 500 plus też jest na dzieci.

Ona: No to jeszxze rodzice pomagają.

I to jest niestety prawdziwy dialog.

Oczywiście matka wg wyroku ma sie dokładać drugą połowę bo przecież utrzymanie dzieci to ponad 4000zł, ale jak widać sądy mają to w dupie.
@DJArmani tak pięknie nie ma. Jeśli jeden z rodziców - domyślnie ojciec, kupuje coś dziecku jak z nim jest to jest to tylko i wyłącznie jego sprawa. Równie dobrze mógłby nic nie kupować. Ale jak ma dostęp do konta z alimentami obydwu stron to może z niego płacić w czasie kiedy jest ze swoimi (prawdopodobnie) dziećmi.
@tomasz-sadurski

Gdzieś czytałem, że facet wniósł o to, żeby pieniądze z alimentów wpływały na oddzielne konto. Wpłacać miał on i ona (bo przecież alimenty płaci facet a kobieta zajmująca się dziećmi też dokłada drugie tyle) i żeby miał wgląd w finanse na co da wydawane. Trzask pękającej dupy kobiety okrążył ziemię chyba że 3 razy.


Przecież mogła wypłacać całość i płacić gotówką.
Nie powinno być alimentów tylko opieka naprzemienna jako domyślna.


@pav40: Powinna. Ale jak już jednej stronie przybiją te alimenty, to niech też ma wpływ na co idą. Dlaczego jeżeli ktoś z przyczyn np. zawodowych nie może realizować opieki naprzemiennej, ma płacić jak najwięcej? Jeżeli ktoś jest np. serwisantem/przedstawicielem na obszar całej polski i siłą rzeczy w tygodniu go nie ma w domu to ma być nagle powód do alimentów z dupy?
@DJArmani No to jest ciężki temat.Uważam ze osoba płacąca alimenty powinna mieć wgląd na co idą ale tak jak napisałem jest to dla mnie w sytuacji kiedy jeden z rodziców nie chce opieki naprzemiennej.Czy według mnie ktoś powinien zrezygnować z dobrze płatnej pracy żeby zająć się swoim dzieckiem?Nie mogę nikomu mówić jak ma żyć ale ja tak właśnie zrobiłem.zarabiam trzy razy mniej ale jestem blisko dzieci.
@DJArmani: W ogole z jakiej dupy strony sad przyznaje opieke matce Skoro nie jest w stanie samodzielnie utrzymać dziecka bez pomocy alimentów !?!? Sąd powinien kierować się w tym wypadku rozsądkiem i zdolnością finansowa rodzica, skoro np. Facet zarabia więcej i ma majątek w postaci mieszkania powinien mieć przyznane dziecko . . . Jaka relacja by między nimi nie była, to dziecko będzie miało lepiej tam gdzie lepsze pieniądze ( z
@Afam88
Na pytanie, czy alimenty obciążają po równo oboje rodziców można zatem odpowiedzieć twierdząco. Rodzice są zobowiązani do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie się utrzymać samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że świadczenia alimentacyjne to nie tylko obowiązek ponoszenia świadczeń pieniężnych, ale także osobiste starania o utrzymanie lub wychowanie dziecka – które mogą w całości lub części wyczerpywać ustawowy obowiązek alimentacyjny jednego z rodziców.