Wpis z mikrobloga

Macie jakieś dobre patenty na izolację cieplną okna w lato? W sensie mam wystawę na południowy zachód, więc słońce nagrzewa chatę od 13 do 21, rolety zewnętrzne odpadają (spóldzielnia się nie zgadza). Rolety wewnętrze trochę pomagają, ale ciepło i tak zostaje po mojej stronie. Klimę już mam, ale w lato to musi chodzi w zasadzie non stop. Myślałem kiedyś o foliach odbijających ciepło, ale one robią z okna lustro i nie wiem czy by przeszło jakby takie lustro świeciło w blok na przeciwko. #remontujzwykopem #okna
  • 6
  • Odpowiedz
@huggus
Pierwszy ghetto patent, jaki wpadł mi do głowy to styropian. A co do efektu lustra, to chyba słońce jest na tyle wysoko, że odbita wiązka leci raczej nisko. No i naturalne nierówności chyba wystarczą, żeby uniknąć ogniskowania
  • Odpowiedz
@huggus:
Podrzucę Janka, bo kupuję właśnie dom z wystawą salonu i pokoju-biura na południe (+ 50 metrów trawiastego podwórza, więc nic od tej strony nie osłania) i spodziewam się, że latem będzie rzeźnia. Też myślałem o foliach a rolety odpadają, bo nie chcę całe lato przesiedzieć w czołgu. Chętnie posłucham opinii kogoś, kto przetestował bo te recki, które kiedyś znalazłem wyglądają jak pisane pod dyktando dystrybutora.
smk666 - @huggus: 
Podrzucę Janka, bo kupuję właśnie dom z wystawą salonu i pokoju-bi...

źródło: 1e238dc42dcfc6bc5b3997d0a5a785a0

Pobierz
  • Odpowiedz
@huggus: ja miałem po prostu takie rolety które nie przepuszczały słońca prawie wcale. W lecie siedziałem przy zaświeconym świetle w salonie w południe (wynajmowałem pokój) xD
  • Odpowiedz