Wpis z mikrobloga

#codziennadruzynapierscienia

Ostatnio przyglądaliśmy się poczynaniom Sarumana, który długo próbował grać na dwa fronty. Kontynuujemy więc i teraz przyjrzymy się wizycie nieoczekiwanych gości w Isengardzie oraz następstwom tejże wizyty.

27. listopada 3018 roku Trzeciej Ery

Osiemnastego września Nazgule stanęły przed bramą Isengardu. Saruman, wściekły i przerażony, krył się w swej twierdzy i nie wyszedł Upiorom Pierścienia na spotkanie. Niedługo przed ich przybyciem Biały Czarodziej odkrył, iż Gandalf zbiegł z jego więzienia – stąd jego przerażenie, bowiem teraz zarówno Mithrandir, jak i Sauron, mieli go jako zdrajcę. Stracił nadzieję na oszukanie Saurona lub choćby na jego przychylność, gdyby ten odniósł zwycięstwo, nie zamierzał jednak łatwo się poddać. Isengard był przecież potężną, dobrze zabezpieczoną twierdzą i nawet Nazgule pod dowództwem Czarnoksiężnika z Angmaru nie mogły go łatwo zdobyć.

Zagoniony w kąt Saruman przemówił więc do króla Nazguli, nie pokazując twarzy, tymi słowami:

– To nie jest miejsce, którego szukasz – powiedział głos. – Bo wiem, za czym podążasz, chociaż ty sam nie potrafisz nazwać obiektu będącego twoim celem. Ja tego nie mam, jak z pewnością czują to dobrze Nazgule. Gdyby bowiem to posiadał, sami pokłonilibyście się mej osobie, zwąc mnie Władcą. Jeśli zaś wiedziałbym, gdzie owa rzecz się kryje, wówczas nie siedziałbym tutaj, tylko ruszył, by schwytać ją przed wami. Jedna jest tylko osoba, która najpewniej wie to wszystko; Mithrandir, wróg Saurona. A ponieważ ledwie dwa dni temu opuścił on Isengard, szukajcie go blisko.


Głos Sarumana był mocny i pod wpływem uroku, jaki z owego głosu płynął, Nazgule wzięły słowa czarodzieja za pewnik, po czym natychmiast odjechały, by tropić Gandalfa. Nazajutrz Upiory trafiły na Grimę, który zmierzał do Isengardu, niosąc wieści z dworu Theodena – oto Szary Pielgrzym po ucieczce złożył wizytę królowi Rohanu i ostrzegał go przed zdradą Sarumana. Władca, pod wpływem Gadziego Języka, nie przyjął słów czarodzieja i wyrzucił go ze Złotego Dworu. Grima, zdjęty strachem wobec spotkania z Nazgulami, wyjawił im wszystkie informacje, jakie posiadał.

Wódz Nazguli długo wypytywał Gadziego Języka o wszystkie plany Sarumana, które jego sługa przedstawiał tak chętnie, jak i z obawy o swoje życie. Wyznał im też, że Biały Czarodziej posiada rozległą wiedzę o Shire, opisał również, jak trafić do owej krainy i dodał, że Gandalf z pewnością tam podąża. Czarni Jeźdźcy darowali życie Grimie i oszczędzili go, lecz nie z litości. Wiedzieli, iż ten słowa nie piśnie Sarumanowi o spotkaniu, a i liczyli też, że w swej nikczemności Gadzi Język przysporzy jeszcze Białemu Czarodziejowi niejednego kłopotu.

Nazgule rozdzieliły się na cztery grupy i ruszyły na północ, do Shire. W dzikiej pogoni trafiły na dwóch szpiegów Sarumana, którzy podążali z Shire ku Isengardowi. Odebrały im posiadane mapy i nakazały nadal szpiegować w Shire oraz Bree – od tej pory szpiegować mieli jednak w służbie Mordorowi.

Dwudziestego drugiego września Czarni Jeźdźcy dosięgli południowych granic Shire’u, stając u Brodu Sarn. Tam starli się ze Strażnikami, nie było jednak wśród nich Aragorna, ponieważ ten patrolował akurat wschodnie granice, wypatrując Froda. Strażnicy, chociaż stawiali twardy opór, ulegli wreszcie, kilku z nich poniosło śmierć i o świcie kolejnego dnia Nazgule wkroczyli do kraju hobbitów.

Grima wspomniał Nazgulom, iż Saruman wiele wie o Shire. Skąd i co dokładnie? O tym już niedługo! A wciąż otwarte pozostaje również pytanie, dlaczego Biały Czarodziej zdradził sprawę, z jaką został wysłany do Śródziemia. Póki hobbici siedzą w Rivendell, będziemy kontynuować ten wątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ilustracja: "Grima i Nazgul", Ralph Damiani

_cytat: J.R.R. Tolkien, „Niedokończone opowieści”. Tłumaczenie: Radosław Kot

#lotr #wladcapierscieni #ciekawostki
Majku - #codziennadruzynapierscienia

Ostatnio przyglądaliśmy się poczynaniom Saruman...

źródło: dg1ydku-9427007b-1288-4bea-b7cc-115860333f62

Pobierz
  • 7
ta fabuła jest zdecydowanie dużo bardziej przemyślana niż zakładają niektórzy ludzie


@Keiosss: zdecydowanie tak. Z resztą dość powiedzieć, że temu projektowi Tolkien poświęcił cały swoje życie zawodowe, a sam Władca Pierścieni powstawał przez 12 lat.
27. listopada 3018 roku Trzeciej Ery


Osiemnastego września Nazgule stanęły przed bramą Isengardu.


@Majku_: daty coś nie stykły. Nie wiedziałem, że wróciłeś do tej serii
@bartton: z datami wszystko w porządku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Pisałem we wcześniejszych wpisach, że póki Drużyna nie rozpocznie wędrówki, zgłębimy inny wątek. Wszystko pod kontrolą :)