Wpis z mikrobloga

#gsm #prepaid #nakarte #kichiochpyta #orange #play #tmobile #plus #esim
Ej mircy, mam taką dodatkową kartę SIM w #njumobile - praktycznie z niej nie dzwonie, prawie nigdy nie doładowuje, czasami ktoś mi na tą kartę zadzwoni - generalnie jest mi potrzebna, ale bardzo okazjonalnie.
Z pewnych przyczyn chciałbym przejść na eSIM. Do jakiego operatora powinienem się przenieść tak żeby:
- nie musieć doładowywać konta (lub doładowywać je bardzo rzadko)
- mieć eSIM

W #njumobile z tego co wiem eSIM nie ma i nigdy nie będzie.
  • 4
@zamknij_morde_waski z tym nigdy to bym nie przesadzał, Apple się przymierza do rezygnacji ze slotu na kartę SIM, w USA już zrezygnowali przy iPhonie 14, w Europie mieli to zrobić przy 15, ale jednak to odłożyli jeszcze. Jak 16 taka będzie to się szybko wszyscy operatorzy dostosują, bo inaczej zacznie im spadać baza klientów. Tym bardziej, że zaraz też inni producenci tradycyjnie skopiują to rozwiązanie.
@zamknij_morde_waski ale dodatkowo, slot SIM jest zawsze obecny (poza smartwatchami, ale te z eSIM nie mają tak znaczącego udziału w rynku i większość i tak nosi je razem z telefonem). Apple natomiast chce jako pierwsze całkowicie zrezygnować ze slotu na kartę SIM w telefonach, a to już będzie miało duży wpływ na operatorów. Zresztą tak samo było jak wprowadzali nanoSIM w iPhonie 5 i chyba tylko 1 operator u nas dużo wcześniej