Wpis z mikrobloga

Najlepsze jest to, że żona Pana marszałka Hołowni do chwili obecnej jest tylko porucznikiem wojska polskiego chociaż szkole oficerską w Dęblinie skończyła dawno i ma 35 lat.

Jak powszechnie wiadomo stopień podporucznika czy porucznika to jedynie przejściowe stopnie i zapewnie poglądy polityczne męża nie miały z tym nic wspólnego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam nadzieję, że Panowie oficerowie za to odpowiedzialni w wojsku już zaczynają martwić się o swoją karierę ( ͡º ͜ʖ͡º)

#sejm #polityka
  • 4
Jak powszechnie wiadomo stopień podporucznika czy porucznika to jedynie przejściowe stopnie


@Caracas: Bzdura to nie są przejściowe stopnie i wielu w wojsku siedzi na takich stanowiskach przez całą karierę, aby dostać awans trzeba spełniać takie warunki:
- mieć ocenę służby na 5
- musi pojawić się stanowisko do obsadzenia, czyli jak jesteś podporucznikiem to aby był awans to musi pojawić się wolne stanowisko porucznika
- Osoba wyżej stopniem musi akurat ciebie
@Mokraszparka Bzdury, że bez pleców się nie da. Tak się składa, że mój tata nikogo w wojsku nie miał a został dowódcą pułku w Siłach Powietrznych (do momentu jego rozwiązania). Było to kilkanaście lat temu ale też nie aż tak dawno. Pochodził z niezbyt majętnej rodziny.

Fakt, że pracował bardzo dużo i wywalili gonja długo do Akademii Obrony Narodowej z tego co pamiętam na długi czas (najpierw przed kapitanem) a potem na
@Caracas: tak na szybko sprawdziłem i ślub wzięli osiem lat temu to miała 27 a od tego czasu urodziła dwójkę dzieci więc nie bardzo miała czas udzielać się w firmie to raczej normalne że nie awansowała zwłaszcza że nawet zajście w ciążę wyłączało by ją automatycznie z latania mysliwcem
Hołown


@Caracas: Sugerujesz, że powinniśmy awansować w górę byle pilota, bo ma męża marszałka, tak.. piękne myślenie, dlatego w Polsce siedzimy w gównie xd

W 2020r. miała stopień porucznika, to fakt nie dużo bo w wojsku masz murowany awans co 3 lata, ale z tego co wiem to piloci muszą mieć jeszcze jakieś wylatane godziny...
W każdym razie jeśli była porucznikiem w 2020. to teraz jest pewnie kapitanem, masz jej aktualne