Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mogę zweryfikować czy email jest z legitnego adresu? Dostałem emaila z amazon, jest moje imię i nazwisko, że ktoś próbował się zalogować z indonezji, mam kod weryfikujący i link do odrzucenia logowania, zastanawiam się czy klikać, bo wygląda legitnie, a raz już ktoś się mi włamał na Zalando.
#cyberbezpieczenstwo #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
@kthxb: Jeśli osoba próbująca się zalogować nie dostanie kodu weryfikującego to i tak nic nie zrobi. Jeśli już chcesz w coś klikać to zobacz jaką domenę masz w linku, jak jest to amazon.pl/de/com/etc to nie powinno być problemu.
  • Odpowiedz
@kthxb: Na Gmailu jak klikniesz w trzy kropki przy e-mailu i klikniesz "Pokaż oryginał" to pokaże Ci się czysta informacja na temat wiadomości.

Tu na zrzucie jakiś phishingowy mail ze spamu z mojego Gmaila. Widać że jest to oczywisty scam. Pomijając fakt że nic nie zamawiałem z dostawą przez Fedex, to po pierwsze, Fedex nie korzysta z domen z losowymi numerkami, i na pewno nie korzysta z usług jakieś losowej litewskiej
supra107 - @kthxb: Na Gmailu jak klikniesz w trzy kropki przy e-mailu i klikniesz "Po...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz