Wpis z mikrobloga

#geodezja Mirki używa ktoś dalmierza ręcznego laserowego z kamerą?
Do tej pory używałem zwykłego do różnych domiarów ale się popsuł. Chciałbym coś niedrogiego, ale z kamerą i pamięcią.
Zastanawiam się nad GeoDist80 albo Bosch 150-27c, nie wiem czy warto dopłacać, w sumie ten GeoDist wygląda solidniej jeśli chodzi i upadki. Leica to już dla mnie przesada - przeinwestowane jak na moje potrzeby.
Macie coś takiego może?
  • 6
  • Odpowiedz
Kamera brzmi jak fajny bajer, ale zwroc uwage ze masz ja w urzadzeniu ktore jest mniejsze niz tabliczka czekolady. o sprawia ze kazde wahnięcie ręki to są turbulencje na obrazie dopoki nie ustabilizujesz reki to ciezko wycelowac patrzac na ekran. Dochodzi do tego jakosc obrazu, jak jest niska to ciezko dostrzec szczegoly na obrazie.
  • Odpowiedz
@atomic77: Jakość takiej kamery to jedno, drugie to ilość klatek na sekundę. Fajnie daje radę przy pomiarze czołówek gdy jest jaśniejszy dzień, ale do precyzyjnych pomiarów to ze statywem fotograficznym, idzie dobrze wycelowac. Ogólnie biorąc pod uwagę różne dalmierze to należy pamiętać, że w większości nie są to sprzęty do użytku na zewnątrz tzn mają słabo widoczną plamkę lasera - żeby się nie okazało, że bez kamerki w ogóle w nic
  • Odpowiedz
  • 0
@DanekRBI: @ziomekz dzięki za odpowiedź, właśnie używam na zewnątrz i nie mam z tym problemu (stabilny, bo mocuję do tyczki). Tylko często nie widać lasera, więc kamerka byłaby świetną pomocą w celowaniu (nawet jeśli jakość jest kiepska). Odległości to 5-10 metrów więc nie tak daleko, do większych pomiarów biorę tachimetr, ale czasem muszę po prostu z GPSa jakieś wcięcie czy domiar zrobić - typu drzewo, słup za płotem.
Szukam z fakturą
  • Odpowiedz
@atomic77: Ja mam bosh 50 (i jakies tam literki) - ogolnie maleństwo mniejsze niż ręka. Spokojnie na 10 m jestem w stanie wycelować, wiadomo, że jak jest słoneczny dzień to będzie cięzko dojrzeć laser - najgorzej jak są białe ściany i pada na nie światło słońca, bo wtedy nie widać już nic, ale jak coś jest bardzo ciemne to też cięzko dojrzeć bo laser jest pochłaniany przez kolor. Jeśli nie chcesz
  • Odpowiedz