Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Znalazłem całkiem sensownie wyglądającego peugeota 508. Rocznik 2017, niski przebieg 96k potwierdzony na cepiku. Jedna rzecz mnie jednak zastanawia - właściciel co prawda nie krył tego przede mną, ale na cepiku jest widoczna również szkoda sklasyfikowana jako "istotna" z początku roku 2022. Samochód będę oglądał jutro i sprzedający jest 2 właścicielem. Szkoda powstała za 1 właściciela. Czy dla was takie cos dyskwalifikowałoby używany samochód za 50k plnów czy niekoniecznie?
  • 26
  • Odpowiedz
szkoda istotna:

szkoda w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego pojazdu mającą wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego


@krzychkrzych: @SzubiDubiDu Więc na pewno nie był to zderzak czy drzwi, tylko auto po konkretnym dzwonie.
  • Odpowiedz
istotna szkoda jest każda gdzie zabierany jest dowód, równie dobrze może to być rozbita lampa przy parkingowym zdarzeniu


@Pomidorowa_: rozbita lampa to nie "Uszkodzenie elementów układu nośnego".

@krzychkrzych jak dla mnie odpada. Szkoda istotna to jest np. to co na zdjęciu.
GeDox - >istotna szkoda jest każda gdzie zabierany jest dowód, równie dobrze może to ...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: jak szukałem auta na wiosnę, to np. był Talisman ze szkodą w autodna wylistowaną do likwidacji na bodajże 60k(już dokładnie nie pamiętam) i też poleciał dowód, poniżej zdjęcie szkody.
Powinna zapalić się lampka, ale ja bym nie skreślał auta.
kuraku - @krzychkrzych: jak szukałem auta na wiosnę, to np. był Talisman ze szkodą w ...

źródło: 20220113_163836

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@krzychkrzych To może być wszystko. Sprawdzam auta w bazie ubezpieczyciela. Napisz na priv. Być może będę miał fotki szkody.

@sphinxxx Bzdura. To może być przecięta opona i pęknięta lampa na przykład.

@GeDox Ale wiesz, że wpisują tam czasami co popadnie? Bez zdjęć czy kosztorysu nic nie ustalisz.
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że wpisują tam czasami co popadnie? Bez zdjęć czy kosztorysu nic nie ustalisz.


@piwakk: dlatego warto wykupować raporty np. carvertical. Bo jeśli taki wpis jest, to musi być i raport
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox Przecież carvertical ma najgorszą możliwą opinie.

Po drugie tam często nie będzie żadnych zdjęć. Czy to carvertical czy autodna.
  • Odpowiedz
Przecież carvertical ma najgorszą możliwą opinie.


Po drugie tam często nie będzie żadnych zdjęć. Czy to carvertical czy autodna.


@piwakk: niby ma najgorszą opinię, a wszystkie te strony biorą informację z jednej bazy danych xD Używałem jednego i drugiego portalu, wszystko działa.
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: Nie słuchaj tych typów na górze. Szkody są wpisywane w CEPIK randomowo. Napewno nie nadawał się do dalszej jazdy, stąd ten wpis. Auto już z pękniętą lampą nie może dalej jechać tylko laweta. Dopytaj się co dokładnie było robione. Obejrzyj to z kimś, kto się zna w temacie. Koniecznie sprawdź czujnikiem. Ale w zasadzie nie jest istotne za bardzo sprawdzenie z zewnątrz. Ważne by nie było nawalone tony szpachli dookoła.
  • Odpowiedz
@krzychkrzych: masz zdj z prawej strony? Nie musiało być źle, o ile podłużnice całe. Ale możesz nieźle negocjować cenę. Polecam jechać takim autem na sprawdzenie geometrii
  • Odpowiedz
wszystko możliwe. Z tego opisu co wkleiłeś, może być rozwalony zawias na krawężniku

Szkody są wpisywane w CEPIK randomowo.

Bzdura. To może być przecięta opona i pęknięta lampa na przykład.


@krzychkrzych no jak to możliwe, przecież koledzy wyżej przekonywali, że to na pewno nic poważnego XD
  • Odpowiedz