Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Napisze z anonimowych, bo będzie że się przechwalam, natomiast chcę wskazać tutaj coś innego. Otóż, w skrócie to niecałe 4 lat zajęło mi zaoszedzenie kapitału, który przy maksymalnie 4% stopie zwrotu z dywidendy rocznie, pozwalałby mi miesięcznie generować równowartość polskiej, minimalnej emerytury. Muszę nadmienić, że jestem zwykłym robolem (kierowcą ciężarówki za granicą, lecz plus taki że pracuje średnio 8.6 godziny dziennie, w skali roku). Ale to o mnie, a teraz bardziej ogólnie:

Sugerując się kalkulatorem procentu składanego, to przy założeniu, że wplacalibysmy 100 zł miesięcznie (+2% rocznie zwiekszalibysmy to o inflacje) przez 45 lat, a całość byłaby skromnie oprocentowana na 7% rocznie, to nasza emerytura wyniosłaby nawet 8000 zł miesięcznie. To teraz sobie zobaczcie ile średnio płacimy na składkę emerytalna. I żeby nie było, iż zachwalam zachod to tutaj jest ten sam problem.

Mam nadzieję, że każdy to wiedział, mnie tylko przeraziły same kalkulację, i zapaliła mi się lampka, że musiałem na tą "emeryturę" pracować parę lat.

#ekonomia #gielda #emigracja #gospodarka #inwestycje



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@bartez_94 nie widzę żadnego problemu jak się choć trochę ktoś zainteresuje tematem. Do dwóch milionów kapitału z palcem w dupie można to zrobić na gpw. problemy zaczynają się przy większych kwotach.
  • Odpowiedz