Wpis z mikrobloga

Rozwiązał ktoś z Was problem zatrzymywania się wydruku na 2-3 sekund podczas drukowania z OctoPrinta? Wydruki z USB/SD idą wyśmienicie, przy wydruku przez octo (lapek > router > terminal z octo > drukarka) karetka się zatrzymuje, wypływa mimowolnie ciut filamentu, tworzy się bobek i drukarka leci dalej. Sieć mam porządną na chacie, jednak tutaj jest wąskie gardło...

#druk3d #octoprint
  • 13
  • Odpowiedz
@Pwner: to pewnie ciąg dalsza ostatniego posta z bobkami?
Dobrze rozumiem, że wysyłasz gcode do drukowania z laptopa do octo/drukarki przez sieć lokalkną? Bo terminal jest połaczony do drukarki po usb, tak?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sirgorn dokładnie tak. Wrzucam gcode do octoprinta który stoi na terminalu, jest podłączony po usb do drukarki. Do tego zrobiłem sobie dostęp zdalny po vpn i z apki na androida i działało to super do jakiegoś czasu...
  • Odpowiedz
@Pwner: no to tutaj router nie ma nic do gadania, bo gcode idzie z terminala do drukarki po usb.
Nie zainstalowałeś sobie moze jakiegoś pluginu do timelapsów?
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn: Jedyny plugin jaki ostatnio wleciał to dashboard (polecam xD) ale i przed instalacją tego pluginu miałem to samo. Teraz pomyślałem, że może gdzieś są ustawienia przepustowości pasma albo brakuje wirtualce zasobów, hm. Nawet kabel wymieniłem z terminala do drukarki
  • Odpowiedz
@Pwner: ja już nie korzystam z octoprinta także dzięki (ʘʘ) no jak masz jakiś nietypowy setup to tam bym szukał problemów, możesz znacznie zmniejszyć prędkość i zobaczyć czy problem dalej wystepuje, czy może po prostu rzadziej - bo wtedy to będzie jakiś problem z przesyłem
  • Odpowiedz