Wpis z mikrobloga

Gdzie wy niby widzicie poprawność polityczna w tym trailerze? Bo ja po obejrzeniu mam wręcz odwrotnie wnioski, powiedziałbym, że jest nawet rasistowski

Fakt, jest dużo czarnych, ale są oni przedstawiani tylko w stereotypowym, negatywnym świetle. Pierwsza scena z czarnymi pokazuje jak czarny gangus z dredami i złotymi zębami robi gangusi uścisk dłoni z innym murzynem, druga scena to jak czarna grubaska twerkuje do kamery, trzecia scena to znowu jak dwie czarne grubaski machają dupa do kamery za lajki, a ostatnia scena z czarnym to znowu jakiś stereotypowy gruby murzyn ze złotym łańcuchem. W całym trailerze jedyne pozytywne przedstawienie murzyna to jak jako policjant goni jakiegoś typa, a poza tym to można odnieść wrażenie, że murzyni to gangusy, a murzynki to dzikuski co tylko umia machać dupa do kamery.

Białe postacie natomiast są przedstawiane głównie w miare pozytywnym świetle. Pierwsza scena z biała osoba pokazuje ładna modelkę, która zachowuje się normalnie w przeciwieństwie do murzynek, druga scena pokazuje bogatego białego faceta imprezującego na jachcie, trzecia scena pokazuje jak biały pracownik wyciąga aligatora z wody. Jedyne negatywne białe postacie to ten wytatuowany typ w więzieniu, a oprócz tego to białe osobę są prezentowane jako zamozne i pracujące osoby, które kturalnje się zachowuje w przeciwieństwie do swoich czarnych kolegów.

Żeby nie było, sam jestem rasista i nie lubię jak na siłę dodaje się czarnych i robi z nich naukowców, ale w tym trailerze nic takiego nie występuje.

#gta6 #gta #bekazprawakow
  • 5
Gdzie wy niby widzicie poprawność polityczna w tym trailerze? Bo ja po obejrzeniu mam wręcz odwrotnie wnioski, powiedziałbym, że jest nawet rasistowski


@Amicia: Trailer nie jest rasistowski, problem jest taki iż wykopków przeraziły murzynki trzęsce dupą w kraju gdzie jak jesteś laską i nosić stringi to pewnie jesteś dziwką.
@Amicia: bzdurny wpis. To, co ty uważasz jako przedstawienie w negatywnym świetle, nie jest tak odbierane przez główny target GTA 6, czyli młodych mężczyzn. Dla nich ten świat przestępczy, pełen drogich auta, narkotyków, kobiet i imprez, jest imponujący. Myślisz, że skąd się bierze ogromna popularność rapu?

Z drugiej strony większość białych jest przedstawiona jako dziwaki. Stary chłop w samych gaciach podlewający trawnik, stara baba z młotkami w rękach pilnująca osiedla, nagi
@erkav: Masz też białą modelkę, białych ludzi bawiących się na jachcie oraz białego mężczyznę w pracy, który próbuje złapać krokodyla przy basenie. Z drugiej strony masz też czarną grubaskę kręcącą dupą do kamery czy czarnych gangusów. No nie wiem czy to jest takie pozytywne przedstawienie czarnych.

Jak chce się psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie. W tym trailerze nie ma żadnej politycznej poprawności mimo, że pod tym względem jest duże