Wpis z mikrobloga

  • 0
@Drill myślę że z 1500zl mógł bym wydać. Cena endera 3 wydaje mi się spoko jeżeli rzeczywiście to solidny sprzęt dla świeżaka. W internecie głównie znalazłem polecenia tej drukarki i mało co o innych
@kasztan_: Jeśli chcesz grzebać przy drukarce zamiast drukować to ender jest dobrym pomysłem xD Też od niego zaczynałem, jest bardzo polecany żeby się nauczyć każdego elementu drukarki, na start musiałbyś masę modyfikacji wprowadzić, spędzić godziny na poradnikach. Ze swojej strony polecałbym Ci do tej kwoty Kingroona albo Artillery
@kasztan_ bo jest tania i to jedna z pierwszych drukarek dostępnych dla każdego w przystępnej cenie. To fajna opcja jak lubisz majsterkować, bo trzdba w endera włożyć trochę serca, posłać masę #!$%@?, zmodyfikować każdy element żeby dorosnąć do kupna czegoś "plug&play". Ja Ci subiektywnie polecę Kingroona KP3S Pro, Artillery Sidewinder X1, Genius Pro, Sidewinder X2 - to są drukarki które mają znajomi i sobie chwalą, ja mam aktualnie geniusa pro i sobie
  • 1
@Pwner dzięki za opinie i rady. Zobaczę drukarki które poleciłeś i jeszcze przemyślę co kupić. Nie ukrywam że wolę się uczyć że sprzętu którego nie trzeba przerabiać
trzdba w endera włożyć trochę serca, posłać masę #!$%@?, zmodyfikować każdy element żeby dorosnąć do kupna czegoś "plug&play"


@Pwner: w 2019 złożyłem endera i drukuje bez żadnych awarii i wymiany części ¯\(ツ)/¯

w takim razie skąd taka popularność?


@kasztan_:
1. marketing internetowy
2. niska cena
3. popularność (z powodu 1+2)
4. ponieważ duża popularność, to kupa ludzi "mam to jakoś to ulepsze, by pozbyć się N problemów, a inne pewnie są tak samo wymagające" więc popularność różnych ulepszeń... (inne chińczyki i samolepki też nie są wolne od problemów)
5. firma creatity to chińczyk, pluje modelami i wersjami jak może, bez ładu skład i
@ebson gratulacje :D ja jednak cały czas coś dokładałem i przerabiałem, nie powiem, sprawił mi masę frajdy zanim miałem dość. Nawet drugiej osi Z nie masz dołożonej?
@Pwner: jedyne zmiany to dołożona malina z octoprintem, dysza nawiewu (fabryczna jest do bani bo dmucha z jednej strony) i założyłem szkło ale i tak drukuję na taśmie malarskiej
@kasztan_: ender 3 to była pierwsza drukarka, którą można było zamówić za normalne pieniądze, złożyć w 15 minut i drukować. Wcześniej była jeszcze Anet A8, ale ona przychodziła w częściach i trzeba było poświęcić mnóstwo czasu na złożenie jej, była mega prymitywna. Ender 3 to był wynalazek jakiego każdy potrzebował. Tyle, że to było z 6 lat temu, a on dalej jest w sprzedaży, a już się nadaje do muzeum.

Ender
@kasztan_: @ebson: Ja kupiłem endera 3v2 złożyłem go bez żadnych poradników i drukował bez problemowo. Przedrukowalem tak 0,5kg petg i 0,5 PLA. Nie robiłem przy nim nic oprócz poziomowania raz na kilka wydruków i podstawowej kalibracji. Raz miałem problem z przeskakującym ekstruderem i poradziłem sobie z problemem po 2 poradnikach na yt. Do tego momentu zrobiłem kilka modyfikacji i nadal nie mam z nim większych problemów. Drukuje wolno ale jakość
Co powiecie o Kingroon Kp3s pro v2?


@kasztan_: w tej cenie - świetna opcja, bo są i dobre prowadnice liniowe (a nie plastikowe rolki do szuflad, jak w enderach), i dobry extruder direct i hotend, i klipper (czyli "prawie jak bambu" opcje "inteligentne" da się wdrożyć, i drukowanie po sieci, itp)