Wpis z mikrobloga

Chromecastem 4 można sterować komendami głosowymi mówionymi do chromecastowego pilota, można tym pilotem też (przyciskami) włączyć i wyłączyć TV, jest też przełącznik źródła sygnału HDMI do TV (czy konsola, czy dekoder, czy Chromecast).
Więc pytanie: Czy nie powinno być tak, że gdy nacisnę przycisk YouTube na pilocie, to TV powinien się jednocześnie włączyć, przełączyć na właściwe źródło sygnału (czyli Chromecast), i włączyć YouTube w Chromecast?

Bo Chromecast i tak jest cały czas włączony, w gotowości.

Jeszcze więcej, powinno być możliwe przy wyłączonym TV powiedzenie "poszukaj tego i tego", i jednoczesne włączenie TV, przełączenie na właściwe źródło sygnału, i wyświetlenie wyników wyszukiwania.

Technicznie nie widzę przeszkód, żeby tak to działało.
Chromecast wie, którym jest źródłem sygnału, więc wiedziałby na który przełączyć.
Dekoder Polsat Box potrafi przełączyć telewizor na swoje źródło sygnału, aktywuje się to, gdy wyłączyć i włączyć dekoder - testowałem to - więc na 100% Chromecast też mógłby to robić, gdyby tylko zrobiono aktualizację oprogramowania.
To korzysta z CEC (co właśnie wyczytałem), i pilot steruje telewizorem poprzez kabel HDMI (mimo że pilot ma też podczerwień i nią też włączy TV, gdy Chromecast jest odłączony).

A samo włączenie TV po naciśnięciu przycisku YouTube, to bez wątpienia banalne.

#google #chromecast #chromecast4 #android #telewizory #telewizja #tv #programy #telefony #smarttv
  • 4
  • Odpowiedz
@look997: z drugiej strony...od jakiegoś czasu nie działa mi przycisk włączenia.. muszę włączyć tv pilotem od tv. Kiedyś nie było z tym problemu. Aktualizacja najnowsza wgrana
  • Odpowiedz
  • 0
@GodALLU: Sprawdzałem ustawienia, i pilot można ustawić w różnych trybach.
Włączać TV można IR (podczerwień) lub przez HDMI-CEC.
Ale HDMI-CEC musisz mieć najpierw włączone w ustawieniach Chromecast, i też włączone w TV.
Więc sprawdź te trzy miejsca.

I odkryłem, że jak włączyłem HDMI-CEC na TV, to przycisk YouTube działa dokładnie tak jak chciałem. Tylko przycisk od komendy głosowej nie działa tak, niestety.
  • Odpowiedz
@look997: Spojrzałem w ustawienia i udało się ustawić włączanie tv pilotem. Jeszcze jedna kwestia. W kuchni mam podłączonego Chromecasta do monitora lecz nie ma on wbudowanych głośników i muszę mieć podłączone zwykle od kompa. Czy jeśli kupię głośnik na bluetooth to da radę jakoś to sparować żeby działało ?
  • Odpowiedz