Wpis z mikrobloga

No i po co producenci pchają wysokonapięciowe procesory do laptopów jak i tak czy siak potem wpadają w throttling. Kupujesz laptopa i chcesz użyć pełnej mocy to trzeba kombinować żeby obniżyć moc procesora, bez sensu. Ciekawe jak takie dziecko jak dostanie takiego laptopa ma to ogarnąć bo po 10 minutach gra zaczyna mu się zawieszać. #laptopy #pcmasterrace #pc
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@Chris_Karczynski: a czy ja po zakupie sprzętu za 10-12k muszę go rozbierać i zmieniać pastę bo producent stockowo dał słabej wydajności, która powoduje przegrzewanie się procesora? Ja mam włączyć przycisk i wszystko ma działać bez żadnej interwencji.
  • Odpowiedz
No i po co producenci pchają wysokonapięciowe procesory do laptopów jak i tak czy siak potem wpadają w throttling.


@dexterpol: bo jelenie nie chcą kupować gamingowca z niskonapięciówką, bo przecie takie procesory są do dupy.
  • Odpowiedz
@dexterpol: Dell jest w tym mistrzem (szczególnie biorąc pod uwagę ich laptopy biznesowe). Oni potrafią sprzedawać małe, 14 calowe laptopy z wysokonapięciowymi procesorami i7 (mającymi po 6c/12t, 8c/16t) chłodzonymi przez jedną rureczkę cieplną i jeden cieniutki wentylatorek o wymiarach 4x4cm. Żeby to się w ogóle nie spaliło, to już na starcie te procesory mają zredukowane tdp z 45W do 35W. A pod pełnym obciążeniem pracują z taktowaniem o 50% niższym niż
  • Odpowiedz
  • 0
@z1x2c3: NO ALE NA PAPIERZE SIĘ ZGADZA NIE? i7-13700HX I KURVA JEST POWER, DESKTOP ZAMKNIĘTY W LAPTOPIE, DA SIĘ? DA SIĘ. PO CO SIĘ BAWIĆ W BUDOWĘ PIECA
  • Odpowiedz