Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem programistą, w zawodzie już prawie 10 lat. Kilka miesięcy temu dostałem się do korpo, które na papierze wygląda dobrze, bo to ten legendarny FAANG, ale nie umiem się odnaleźć. Panuje tu kultura zapierdzielu, spontaniczne ślęczenie po godzinach to normalka. Do tego jakaś dziwna i imo bezproduktywna wenętrzna rywalizacja między różnymi działami. Wszystko to razem sprawia, że źle mi jest. Czy FAANG jest przereklamowany, czy to ze mną coś nie tak?
#pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim: co ty gościu wygadujesz, nadgodziny w IT to wymysł tylko i wyłącznie tego trolla @nad__czlowiek. W IT nadgodzin nie ma, tylko na wykop. Przecież W IT pracujesz 2-3h dziennie i wystawiasz fakturę 20-30k za CRUD no mówię ci mordo. W dodatku jesteś tak zajebisty, że żadne AI nie ma podjazdu, a Google, Meta, OpenAI, FAANGI wydają miliardy $$$ żeby cię zautomatyzować boś za drogi.

Nie wiem czy ci ludzie
@stepienz13posterunku: no tak to nie ale wyobraź sobie, że masz np jakiś dział operacyjny i ten dział jest na różne kraje. myslisz, że każdy menago nie dba o wpływy swojego zespołu, czyli swojego rynku ponad inne? xD albo masz równoległe dwa teamy devów, a np dyrek powie że tylko dwie promocje na te półrocze planują, myślisz, że między sobą się nie ścierają, tylko piją kawusie i mówią hehe to wam się
@stepienz13posterunku: chociażby na podziale budżetu. Prosty przykład, CEO mówi że trzeba zwiększyć zyski i zrobić sunset części zasobów ludzkich, i jest walka pomiędzy działami kadry mówią że u nich nie może być mniej bo nie będzie można obsłużyć kadr tylu księgowych, a księgowe mówią że potrzebują tyle zasobów ludzkich bo nie obsłużą wszystkich faktur plus muszą mieć budżet na wdrożenie KSEF bo nawet gangster Al Capone poległ w starciu z urzędem