Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy od początku wojny:

1) nigdy nie wrzuciłeś złotówki do zbiórek na Ukrainę;
2) nigdy nie wrzuciłeś nawet kilograma mąki do marketowych koszy-zbiórek na Ukrainę
3) nie przyjąłeś pod swój dach ukraińskich uchodźców
4) nie kupujesz ukraińskich produktów
5) omijasz ukraińskie biznesy
6) chodzisz do knajp, sklepów gdzie obsługa to Polacy

i gdy widzisz jak odwdzięczają się Ukraińcy za pomoc czujesz wewnętrzną satysfakcję.

#ukraina
  • 8
@Bardamu:
Szczerze, to obejdą się bez tego, ale ja wrzucam nadal, mając nadzieję, że chociaż unikną głodu.

A co do niewdzięczności, ktora jest faktem, to tu bardziej liczę na rząd, bo to on kreuje politykę międzynarodową Polski, że zacznie bronić interesów obywateli, którzy ich wybrali i których są reprezentantami.

Oczywiście, pomoc militarna i humanitarna - na miarę naszych możliwości. Ale już bez włażenia w d**ę artiomkom.
@panzerfucker: Dokładnie. Czego ci ludzie nędzy oczekują? Ukraińcy swoją krew wymieniają na stosy martwych kacapów i roz*ebane kacapskie wozy bojowe. Ale p0lakowi to mało. p0lak chce, by Ukrainiec się przed nim korzył i go BŁAGAŁ, a p0lak łaskawie może wyśle 5zł (nie zarobione, tylko z zasiłku/ukradzione)...
...a może po prostu nie opluje. Taki on dobry!
@Bardamu: nie traktuje ich jak braci, ale jestem wdzięczny za bicie rusków. Porównaj sobie armię Ukrainy i Polski, zobaczysz z czym byśmy się niedługo zmierzyli gdyby putin zdobył kijów w 3 dni, wiem że niektórym wydaje się to nierealne, ale zobaczymy za rok jak wygra Trump i ameryka odejdzie całkiem z Europy, mam nadzieje ze nie z NATO.