Wpis z mikrobloga

Combo router od netii zastąpiony przez wkładkę SFP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sama konfiguracja wkładki to maksymalnie 5 minut, w tym zestawienie sesji PPPoE, jednak mój router tj Banana PI BPI-R3 z OpenWRT ma jakieś srogie problemy w obsłudze wkładek SFP, męczę się z tym od prawie 2 tygodni, nawet kupiłem tradycyjna wersje ONT z portem ethernet i zasilaczem - to zadziałało natychmiast https://www.leolabs.pl/ont-leox-lxt-010h-d.html

Wkładki SFP nie są do każdego sprzętu, czytałem że bez problemów działają z mikrotikami i sprzętem od ubnt, problemy są pod OpenWRT.

Wkładka którą mam to https://www.leolabs.pl/ont-leox-lxt-010s-h.html uruchomiłem ja w konfiguracji dla Netii, zastępując combo router huawei HG8245X6-10
A wszystko to przez potencjalny upgrade łącza na 2gbps który możliwy jest w netii i ta wkładka ogarnia do 2.5gbps down i 1.25gps up

Poniżej rzeczy które wpisałem do Leox'a żeby nawiązał sesje gpon
OMCIOLTMODE - 3
GPONSN - 12 znaków ABCD12345678
PON
VENDORID - ABCD (pierwsze 4 litery GPONSN)
HWHWVER - hardware version z gui ont
HW
SERIALNO - 18 znakowy SN urządzenia z routera huawei
OMCI
FAKEOK 1
OMCI
SWVER2 - software version skopiowany z gui z combo routera huawei
OMCI
SWVER1 - j.w.
GPON
ONU_MODEL - model routera huawei - u mnie HG8245X6-10
OUI - 6 pierwszych cyfr mac adresu z nalepki na huawei

Przy zastąpieniu urządzenia combo, sesja pppoe musi być ustawiona na Vlan 35, bez tego nie zostanie nawiązana połaczenie do netu

#internet #orange #netia #siecikomputerowe #gpon #router #openwrt #ciekawostki
PanSlon - Combo router od netii zastąpiony przez wkładkę SFP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sama konfig...

źródło: leox

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Pochwal się ile byłeś w stanie pociągnąć z Netiowego 2Gbit'owego łącza ;)

Ja miałem ich łącza transmisyjne po 10Gbit i nigdy nie byłem ich w stanie wysycić w okolicach godzin szczytu - max. 3-4Gbit/s. W tej samej relacji łącze zestawione przez Exatel - 9.5Gbit/s cały czas. Dlatego omijam Netię szerokim łukiem jeśli chodzi o tranzyt ruchu.
  • Odpowiedz