Wpis z mikrobloga

Znacie może jakiś program do pobierania filmów z YT lub innych portali? Głównie zależy mi na YT (chcę pobrać filmy z mojego kanału na dysk jednak w oryginalnej/BDB jakości). Kiedyś widziałem program, który pobierał ogólnie filmiki z większość portali ale nie pamiętam jego nazwy, wiem, że był płatny ale po sieci latały jakieś cracki :)
Może być nawet płatny byleby nie za dużo :D
#pytanie #programy #youtube #pobieranie #komputery
  • 26
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: No to chętnie obudzę, bo jak widać inni śpią i sugerują gorsze rozwiązania. yt-dlp i rura. Przy odpowiednich ustawieniach automatycznie pobierze oryginalny strumień audio Opus, bo do MP3 musi dokonać konwersji ze stratnej na stratną, a audio YT samo w sobie już jest skompresowane.

@jednorazowka: Tu trzeba jasno zaznaczyć. Tak, dobry program, ale link ze strony ma instalator z adware. Ten bez adware można znaleźć tu: https://jdownloader.org/jdownloader2

Normalnie ten
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: czyli najprostszym rozwiązaniem jest ten JD2 bez adware tak? ob to yt-dpl zapewne nie działa tak, że pobieram i działa tylko coś trzeba ustawiać z tego co piszesz?
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: pobrałem tego JD2 to ten program o którym piszę był bardzo podobny wizualnie tylko wystarczyło, że użytkownik wszedł na stronę a on automatycznie pobierał film jaki poleciał, nawet jak leciał 2 sekundy
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: W sumie tak, JDownloader2 jest w stanie pobrać ten czysty plik audio Opus więc tak będzie najprościej.

Ale, jeżeli nie boisz się linii komend to też jest to w miarę proste.

yt-dlp youtube.com/watch?v=WzHed2MUTJM -x -f bestaudio
Wywołujesz program yt-dlp, podajesz link do piosenki, w tym przypadku Alphaville - Sounds Like A Melody, potem parametr -x na wyciągnięcie samego audio i -f bestaudio aby wyciągnąć najlepsze możliwe audio.

Jak chcesz to
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: czyli jd2 oferuje w automacie to co moge zrobić ,,samemu" za pomoca tych skryptów jak dobrze rozumiem tak? To chyba pozostanę przy programie bo szybciej będzie :D
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: Ale to co zrobisz sam będzie szybsze. JDownloader2 odpala się długo bo na Javie, a ten skrypcik odpalisz w mgnieniu oka, wkleisz link, kliknesz Enter i gotowe. Ja pod yt-dlp wyklepałem takie menu i paradoksalnie oszczędza to dużo czasu. Mnemonicznie jak chcę coś pobrać to numerki 1-9 do wybrania kategorii i trybu pobierania, wklejenie linków, Enter i gotowe, zasysa. W JD2 do tego byłoby więcej roboty, za to z JD2
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: no jakbym dużo chciał pobierać to faktycznie miałoby to sens. Jednak ja chce pobrać dosłownie 5/10 filmów i to wszystko :D ewentualnie jakbym znalazł ten program co kiedyś miał co sam zbierał linki i aktywne odtwarzacze wideo to może bym sobie cos pobrał do oglądania na TV, a tak to nie mam parcia :)
Dziękuje za pomoc :) Jeszcze znalazłem takie narzędzie jak IDM kojarzysz?
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: Tak, ale on jest płatny, trzeba się bawić w crackowanie i szczerze to nie widzę w nim większego sensu, JDownloader2 to już taka super skrzynka narzędziowa że IDM oprócz szybszego działania nic nie oferuje.

Ja korzystam z JDownloader2 żeby np. pobierać duże pliki z Internet Archive z normalnymi prędkościami poprzez pobieranie równoległe albo omijanie babrania się na stronkach na których trzeba czekać i bawić się w to który przycisk to
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: W ogóle dopiero teraz się skapnąłem że ja o jednym a Ty o drugim. Chciałeś pobierania filmów a ja cały czas skupiałem się na pobieraniu audio, ale w sumie i to i to da radę. xD
  • Odpowiedz