Wpis z mikrobloga

Cześć Panowie,

Potrzebuję nowy zasilacz w pełni zgodny ze standardem ATX 3, co polecacie?
Zastanawiam się w zasadzie tylko nad:
- Seasonic FOCUS GX-850 ATX 3.0 850W
- Fortron Hydro G PRO 1000W 80 Plus Gold ATX 3.0
- alternatywy?

PC to: 5800x3d, mobo asus X570, 32gb ddr4, 1x m2 pcie4, 1x sata 5400rpm, 4 wiatraki, wszystkie porty usb zajęte, audio xonar stx, rtx 2070 -> wymieniany w ciągu kilku miesięcy na coś z serii 4xxx (ale raczej nic z wyższych serii, słaba opłacalność), rozważałem nawet przeczekać na rtx 2070 lub wymianę na 3070/80.

Dzięki!

#pcmasterrace #komputery

PS. Po wejściu tutaj: https://cultists.network/140/psu-tier-list/

Seasonic: Units experiencing tripping issues with high transient power draw GPUs like AMD Vega, 6900 XT and Nvidia RTX3080/3090. Generally fixed in newer batches. // Seasonic PRIME based units experience shutdowns with RTX3080/3090 (and possibly RX6900 XT) GPUs. The cause is not the OCP tripping but a PSU design flaw as evident by the PSU not latching off on shutdown and 1000W+ models being affected too. Doesn’t manifest in 100% cases as it’s also dependent on motherboard model and GPU OC. Seasonic provides a replacement 24-pin ATX cable to fix this via support. Appears to be fixed post 2021 although there’s no official confirmation from Seasonic.

Hydro: Potential ATX 3.0 units either not tested for compatibility (no Aris review), not received the certification (no entry in Intel’s DB), having problems with passing ATX 3.0 tests (failed Aris review), or without proper reviews in the first place to put them in the normal priority subtier.

xD
  • 7
  • 0
@Megawonsz_dziewienc: wiem, mam od nich zasilacz (starszy prime tx) xD Chcę go oddać dziewczynie, bo jej zaczyna się podejrzanie zachowywać (dużo starszy bequiet, który prawdopodobnie uwalił jej hdd), a sobie kupić coś innego, ale już na przyszłość - zgodnego z ATX 3
  • 0
@ReeceWithouterpoon: Wiem, pewnie dobre 650w też by wystarczył... mimo to wolę mieć spory zapas, bo rzadko wymieniam zasilacze, ale już same części relatywnie często w ramach roszad xD Jest np. szansa, że za pół roku przejdę na Intela. Mam OC na GPU, ram też mam wykręcony (1,35 na 1,45 - bdie), to jednak trochę podnosi zużycie. Do tego dochodzi karta audio + z tego co wiem nie pomaga to, że mam
@rumak: Seasonic Prime. Aktualnie mam px 1600. Stwierdzilem ze kupie raz a dobrze. Planuje wymienic gpu na 5090 w przyszlosci stad ta moc. Miales Seasonica to wiesz czego mozna sie spodziewac. Nigdy nie mialem rowniez problemow z Corsairem i BeQuietem.