Wpis z mikrobloga

@hermie-crab: Przedstawiasz argumenty które nie odnosza się do "problemu" ojców w Polsce.

Polskim chłopakom nie chodzi o sprawowanie opieki, tylko żeby nie płacić alimentów tej k%#%#% j&^&$, byłej zonie.
I dlatego tak głębkowo wierzą że "opieka naprzemienna" to magiczne rozwiązanie problemu rozwodu. I tylko te sondowe k&&&y im to uniemożliwiają.

Oczywiście prawda jest zupełnie inna
1. Ojcowie nie zgłaszają się o opiekę naprzemienną.

2. Na tym wykresie ta DYSPROPORCJA samodzielnego wykonywania
graf_zero - @hermie-crab: Przedstawiasz argumenty które nie odnosza się do "problemu"...

źródło: Screenshot 2023-12-18 at 13-56-31 The life of women and men in Europe - Childcare and housework

Pobierz
  • Odpowiedz
@graf_zero

2. Na tym wykresie ta DYSPROPORCJA samodzielnego wykonywania władzy rodizcielskiej.

46% vs 4%
To pokazuje że bardzo duży odsetek rozwodów, to nadal rozwód z fecetem-patologią. Który sa po prostu do opieki nad dzieckiem nie nadaje.

Tego nawet skrótem myślowym nie da się nazwać no ale w porządku. Najpierw słusznie zaznaczasz błąd rozumowania autora a następnie go racjonalizujesz legitymizując całość urojeniami xD Powodzenia na przyszłej ewentualnej drodze sądowego dociekania sprawiedliwości.

Powszechnie wiadomym
  • Odpowiedz
Sądy w 2010 roku i co należy podkreślić działając w oparciu o opinie RODK, decydując o powierzeniu opieki nad dziećmi tylko jednemu z rodziców w 93.1% preferowało matkę, w roku 2011 było to 93.2%.


@DEMONzSZAFY: ja prdle. Przecież taka statystyka kompletnie nic nie mówi na temat powodów podejmowania tych decyzji przez sądy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@hermie-crab: było dodać do tego statystki połowu karpia na Podkarpaciu, dzięki temu przynajmniej byłoby to bardziej wiarygodne od wysrywu co wrzuciłeś. Statystyk się nie łączy.
  • Odpowiedz
@Mirrabolo: To jest kwestia trendów i proporcji.

Łącząc to z innymi trendami
- kto inicjuje rozwody
- jak wygląda statystyka problemów alkoholowych.
- kto opiekuje się dziećmi i osobami starszymi i chorymi

Pokazuje że mężczyz którzy się nie nadają do opieki po rozwodzie jest po prostu bardzo dużo.

Cała reszta trafia w pozostałe 50%.

I tak - w przypadku TEJ GRUPY, są bardzo poważne problemy i ich prawa są ignorowane albo
  • Odpowiedz
@DEMONzSZAFY: dalej nic nie mówi o kontekście sprawy. Jestem na forum ojców, gdzie siedzą tysiące facetów i dość często pojawia się temat rozwodu. Wbrew panującej na wykopie narracji, sądy przyznają opiekę na nad dzieckiem mężczyznom. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie się do procesu, posiadanie motywacji oraz przekonujących dowodów. Wielu mężczyzn odpuszcza, bo nie do końca zależy im na wejściu w nowe obowiązki i zmianie trybu życia, nie wspominając o trudnościach w wiciu
  • Odpowiedz
@hermie-crab Z własnego doświadczenia - w dupie byłeś gówno widziałeś. Od stycznia poprzedniego roku czekam na wyznaczenie terminu w sądzie apelacyjnym. W międzyczasie dziecko jest z matką.
  • Odpowiedz
@BlogoslawionyTwarozyc: dokładnie, bo wychowywanie i opieka to nie tylko zabranie do sali zabaw i do kina dwa razy w miesiącu. To zmudna codziennośc a im dziecko mniejsze tym bardziej skomplikowana, jeśli mamy na myśli podejecie na poziomie.
  • Odpowiedz