Wpis z mikrobloga

Ile wykorzystaliście urlopu w tym roku poki co?

Jestem na B2B i nie mam tez wolnego w zadne swieta ustawowo wolne. Wiec w maju pracowalem w majowke czy 1 listopada, sumarycznie nie pracowałem w tym roku tylko 5 dni i zamierzam wziac wolne na swieta w poniedziałek, wiec bedzie 6 dni w tym roku niepracujace.

#pracbaza #pracait
  • 22
  • Odpowiedz
Ile wykorzystaliście urlopu w tym roku poki co?


@Kielbasiarz: a nie wiem, jak chcę to pracuję jak nie to nie. Ostatnio byłem 2 tygodnie temu, jutro idę zobaczę co się dzieje i pewnie po nowym roku będę.
  • Odpowiedz
@Kielbasiarz: Urlopu nie mam, łącznie 65 dni wolnego.
@thority: wyjeb to, bo to bardzo, ale to bardzo podejrzany zapis w umowie. Podziel sobie tę "wypłatę" z ~208h na stawkę godzinową w pozostałych dniach i zapisz, że możesz w ciągu roku nie świadczyć usługi nie więcej niż przez 30 dni lub 240 godzin.

A jak spotkają czemu aż tydzień dłużej niż "normalny" urlop, to powiedz wprost, że to dlatego, żeby nie
  • Odpowiedz
@Kielbasiarz: b2b. W tym roku już miałem 35dni wolne (styczeń -listopad). Od grudnia UOP to od jutra do 3 stycznia w domu (wpadło na dzieci itd.)

Ciul z hajsem jak życie ucieknie na robotę.
Hajs i robota to narzędzie do życia, a nie cel
  • Odpowiedz
@Kielbasiarz: Urlopu nie mam, łącznie 65 dni wolnego.

@thority: wyjeb to, bo to bardzo, ale to bardzo podejrzany zapis w umowie. Podziel sobie tę "wypłatę" z ~208h na stawkę godzinową w pozostałych dniach i zapisz, że możesz w ciągu roku nie świadczyć usługi nie więcej niż przez 30 dni lub 240 godzin.


@hoodoovoodoo: ty to się znasz xD A jak trafisz do szpitala na 35 dni to co wtedy?
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: Plus VAT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo, ze jak sie odejmie kase za urlop to i tak wychodzi fajnie ale czasami mam jakas blokade przed braniem urlopu i strata kilku tysiecy dniowki tylko po to zeby popykac na ps5.
  • Odpowiedz
  • 0
@Przypadkowy: To zalezy jaka masz umowe, Ty mowisz o umowach B2B, ktore sa tak naprawde UOPami zeby uniknac podatkow. Tacy ludzie wtedy maja stawke ryczaltowana (stala co miesiac), urlopy + swieta.

Ja mam rozliczenie godzinowe, to znaczy, jezeli w Boze Narodzenie nie pracuje to nic nie zarobie. Nie mam zadnych swiat ani urlopu, taka umowa.
  • Odpowiedz
Ja mam rozliczenie godzinowe, to znaczy, jezeli w Boze Narodzenie nie pracuje to nic nie zarobie. Nie mam zadnych swiat ani urlopu, taka umowa.


@Kielbasiarz: rozumiem, że chęć pracy w wolne jest po twojej stronie, a nie jest to przymus ze strony pracodawcy. Jeśli jest bowien inaczej, to słabą umowę wg mnie podpisałeś.
  • Odpowiedz