Wpis z mikrobloga

@Pink_Koczkodan: oczywiście że szkoda, my, pokolenie młodych konserwatystów wiemy jak ważna jest troska o dobrostan psychiczny starszego pokolenia - już samo to powinno być argumentem żeby nic nie zmieniać w TVP, niech robią dalej dobrą, propolską robotę
@google-boot: być może w tym, że w końcu kanały tvp w ramach multipleksu, który jako ostatni wciąż nadawał w DVB-T1 (pomimo tego, że cała reszta już dawno musiała przejść na DVB-T2, a jedynie kurski przybił grabę z UKE), musiały w końcu zacząć nadawać "na nowych falach", i to nie była decyzja nowej władzy, a odłożone w czasie przejście na nowy kodek tuż po wyborach (a dokładnie to chyba wczoraj), żeby stare
@portki_z_serem no to teraz jak nie mają dekodera czy tam tv z dvbt2 i tak nie podglądają, a po wymianie jak im wnuki czy syny lub córki wymienią obudzą się w nowej rzeczywistości TVP i to będzie wina Tuska bo przecież w starej tvp ani słowem nie powiedzieli, że to za czasów PiS Kurski się dogadał i przeciągnął.. ewidentna wina Tuska według PiS, no coś ty, PiS chciał dobrze by nie musieli
@google-boot: Dekoder+ już dawali, a mimo to cała rzesza ludzi została bez możliwości odbierania DVB-T2 (no bo przecież działa). Nawet na kanale YT SuperExpressu jest taki program Komentery, i tam pytano jakąś babkę, która powiedziała coś w stylu "no ja oglądałam i TVP, i TVN, i Polsat, a tera mnie wszystko znikło, i tylko TVP mi zostało to oglądam".
@portki_z_serem ale z tego co widziałem były paski przez ostatnie dni na tvp, że zmieniają na dvbt2 i nawet specjalne wydania teleexpressu jako ogłoszenia społeczne z tym związane chyba więc nie widzę tu problemu, informacje były na ten temat, choć oczywiście jestem zdania, że już dawno powinni nadawać na dvbt2, a nie być "zacofani" w tej kwestii
@google-boot: przed zmianą na dvb-t2 te 1,5 roku temu też były kampanie informacyjne, a i tak wielu ludzi nie ogarnęło. Dopiero teraz, jak im ostatnie kanały zniknęły, to może zadzwonią do wnuków, albo pójdą do sąsiadów po pomoc.