Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Granie w 3820x2160. Przesiadka z 1080. Cena/wydajonwc ktora lepsza?

Ktora karte brac oplacalnosc/wydajnosc

  • 3090ti za 4000 27.3% (12)
  • 3080ti za 2500 72.7% (32)

Oddanych głosów: 44

  • 13
  • Odpowiedz
@L3gion: Tak tak, 4070Ti za mniej ma mniejsze zużycie prądu, lepszą wydajność, magiczne rozwiązania które są tylko na serii 40 bo tak, i o połowę mniej VRAMu bo #!$%@? ci w dupę zbyt dobrze ci nie może być. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale to jak kto uważa, czy to parę % mniej FPS przy większym zużyciu prądu, brak paru nowych zabawek od zielonych jako kara za niekupowanie
  • Odpowiedz
Tak tak, 4070Ti za mniej ma mniejsze zużycie prądu, lepszą wydajność, magiczne rozwiązania które są tylko na serii 40 bo tak, i o połowę mniej VRAMu bo #!$%@? ci w dupę zbyt dobrze ci nie może być. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@supra107: Byłby to dobry argument gdyby nie istnienie RX 7900 Xt / XTX ¯\(ツ)/¯
O ile OP nie ciśnie w 4K Full RT path to nie
  • Odpowiedz
Byłby to dobry argument gdyby nie istnienie RX 7900 Xt / XTX


@L3gion: No to pokaż mi gdzie wsparcie dla Stable Diffusion u czerwonych. Ano tak, nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z resztą, nadal są powody dla których ludzie i tak wolą zielonych poza wsparciem CUDA. Mniej problemowe sterowniki pod Windowsa, bo prawda jest taka że w tym Nvidia nadal króluje, te ich wszelkie zabawki RTX
  • Odpowiedz
@Zulf: Albo zatrzymaj się na 3080 / Ti, albo dozbieraj do RTX 4080 lub RX 7900. Takie jest moje zdanie.

Z RTX 3090 bottleneck pokazuje na poziomie 0.9%. Dla 3090ti juz 6.7 %.


#!$%@? warte są te kalkulatory.
  • Odpowiedz
@Zulf: Po co się bawić w używane 3090ti za 4k jak można w tej cenie kupić nowe 4070Ti? Bazowa wydajność jest bardzo zbliżona a do tego masz już DLSS 3.
  • Odpowiedz
@Zulf: ło panie ryzen 2700 to fest ograniczy ci kartę pokroju 3090. Lepiej odłóż dodatkowe 1500 cebulionów i wrzuć tam 5800X3D.
  • Odpowiedz
@Horvath: pojawił się mod, który umożliwia użycie generatora klatek na rtx 2000 i 3000. Owszem, na razie jakość gorsza w porównaniu do DLSS FG ale ma dopiero 7 dni, jest DARMO i można napluć w mordę korporacji #nvidiacwel
  • Odpowiedz
@Zulf: kupiłem na OLX na początku tego roku za ciut więcej, bo 2600. Co prawda w polsce nieznana marka Manli, ale o ile kojarzę to jest córka chyba Zotaca.
  • Odpowiedz