Wpis z mikrobloga

Jak to jest wykopki z tym poszanowaniem prawa? Można z partyzanta, uchwała przejąć media publiczne? Od kiedy to uchwała jest ważniejsza od ustawy? To już konstytucja nie jest dla was ważna? A przecież tak dumnie pajacowaliście w koszulkach KON-STY-TUC-JA.
Hipokryzja i stosowanie podwójnych standardów to wizytówka lemingów z neuropy.
#polityka #konstytucja #4konserwy #prawo #polska #tvpis #tvpo #media #telewizja
  • 26
@Nanuno To moja prywatna opinia. Czy Twoja opinia to to, że moglibyśmy się spodziewać wyroku TK, który by stwierdził, że RMN może mieć przekazane uprawnienie od KRRIT?
@vvv-vvv Wszystko co piszesz to tylko gdybanie i twoje przypuszczenia. Niestety, ale prawo i fakty są takie, że rząd Rudego nielegalnie przejął TVP i pogwałcił konstytucję jak i obowiązujące prawo.
@vvv-vvv Pod kątem prawny jak najbardziej. Żeby nie było, nie uważam, że nie była to tuba propagandowa rządu, ale skupiając się tylko i wyłącznie na kwestiach prawnych, to jak najbardziej było to zgodne z prawem. Natomiast to co robi obecna władza nie jest zgodne z prawem i kiedyś im się to czkawka odbije, bo żadna władza nie jest wieczna.
@Nanuno: nie można ułaskawić osoby niewinnej tj. Nieskazanej prawomocnym wyrokiem. Ułaskawienie że swej istoty wskazuje na okazanie łaski skazanemu czyt. Nie można ułaskawić blankietowo.

Zresztą sam Duda powiedzial wtedy, ze "chce uwolnić wymiar sprawiedliwości" od tej sprawy. Czyli złamał konstytucję i trójpodział władzy, bo wpieprzyl się w kompetencje władzy sądowniczej. I to akurat powie każdy prawnik: obecny problem wynika z niekompetencji prezydenta.
@Nanuno: nawet nie wiem co to jest ta neuropa, widzę urojenia dalej mocno xD

w sumie najzabawniejsze jest to, że usiłujesz tutaj przeprowadzić "analizę prawną", a nie masz absolutnie zielonego pojęcia o prawie XD