Wpis z mikrobloga

Jak to jest wykopki z tym poszanowaniem prawa? Można z partyzanta, uchwała przejąć media publiczne? Od kiedy to uchwała jest ważniejsza od ustawy? To już konstytucja nie jest dla was ważna? A przecież tak dumnie pajacowaliście w koszulkach KON-STY-TUC-JA.
Hipokryzja i stosowanie podwójnych standardów to wizytówka lemingów z neuropy.
#polityka #konstytucja #4konserwy #prawo #polska #tvpis #tvpo #media #telewizja
  • 26
@Nanuno:

Można z partyzanta, uchwała przejąć media publiczne?


Można

Od kiedy to uchwała jest ważniejsza od ustawy?


Od kiedy ustawa łamie konstytucję

To już konstytucja nie jest dla was ważna?


Jest

To już konstytucja nie jest dla was ważna? A przecież tak dumnie pajacowaliście w koszulkach KON-STY-TUC-JA.


Pajacujesz to ty teraz, darek, we już odpuść

Hipokryzja i stosowanie podwójnych standardów to wizytówka lemingów z neuropy


Rozpracowałeś nas
@Mandarex Prawo bardziej szczegółówe (ustawa o konkretnej spółce, jak TVP S.A.) ma większe znaczenie niż ustawa ogólna (kodeks spółek handlowych, o każdej spółce akcyjnej, z o.o. itd.).

Problem polega na tym, że nieco kontrowersyjna jest podstawa prawna, w związku z którą zdecydowano się na wykorzystanie przepisów Kodeksu spółek handlowych.

Końcówką 2015 r. pojawiła się ustawa o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, która przekazywała kompetencje dotyczące powoływania i odwoływania zarządów i rad
@Tamerlan To jest kolejna luka prawna. Nie jest nigdzie napisane czy ułaskawienie Prezydenta dotyczące tej samej sprawy przestaje obowiązywać. Jeden prawnik powie tak, inny powie nie.
Prawo bardziej szczegółówe (ustawa o konkretnej spółce, jak TVP S.A.) ma większe znaczenie niż ustawa ogólna (kodeks spółek handlowych, o każdej spółce akcyjnej, z o.o. itd.).


@Nanuno: Ale jakie to ma znaczenie? Ja zwróciłem tylko uwagę że bezczelnie tutaj kłamiesz twierdząc że zmiany zaszły na podstawie uchwały.
@Nanuno: Napisałeś:

Można z partyzanta, uchwała przejąć media publiczne? Od kiedy to uchwała jest ważniejsza od ustawy?


No więc uświadamiam cię że kłamiesz, bo media nie zostały przejęte za pomocą uchwały.
@Nanuno Rozumiem, jednak tylko z wyjątkowo złą wolą możnaby uznać, że stan faktyczny w mediach publicznych, jaki istniał przez lata, ignorując wyrok TK, był stanem zgodnym z prawem.
@Mandarex Nie ma sensu dalsza dyskusja z Tobą, bo czytanie ze zrozumieniem nie jest twoja mocna strona. Gdyby nie ta uchwała, to nie ruszyli by TVP, a dzięki niej uznali, że teraz już mogą w pełni prawnie przejąć media publiczne, co jest zwykłym pogwalceniem konstytucji.
@vvv-vvv O jakim wyroku TK mówisz? PiS akurat w pełni legalnie przejął kontrolę nad TVP. #!$%@?ąc już od treści jakie były tam pokazywane. Ja mówię stricte pod kątem prawnym.
@Nanuno o wyroku stwierdzającym niekonstytucyjność odebrania konstytucyjnej kompetencji KRRIT. Mam świadomość, że wyrok był wydany w sprawie innej ustawy, jednak chyba nie ma żadnych wątpliwości, że niekonstytucyjne było odebranie KRRiT prawa w ogóle, a nie tylko w kontekście przekazania tej kompetencji do ministra skarbu.
@vvv-vvv Sam napisałeś, że wyrok był wydawany w sprawie innej ustawy, więc o czym ty mówisz. Jak nie ma żadnych wątpliwości? Jest jakiś wyrok w tej sprawie, czy to tylko twoja prywatna opinia?