Wpis z mikrobloga

@mati1990: Jest w wielu starych komputerach, tak samo jak chyba parallel, ale większość osób raczej nie wie do czego to. Sam nie wiedziałem do czego jest rs232 jakoś do momentu technikum w którym musiałem podłączać się do sprzętu tymże portem, myślałem że to jakieś dziwne VGA xD

PCIMCIA to raczej dużo osób co miało za dzieciaka laptopa powinno pamiętać, nawet młodych.

Z firewire to chyba raz miałem do czynienia, ale nie
@paki82: Właśnie nie, bo VGA to był tylko sygnał wideo, a HDMI to zarówno sygnał wideo jak i audio. Jak już mamy coś porównywać do HDMI, to należy przytoczyć gniazdo SCART, czy jak to się u nas mawia "eurozłącze". Takie HDMI na 26 lat przed HDMI.

Tak, te wtyki były tragicznej jakości i wypadały same z siebie, ale przynajmniej można w Europie znaleźć sprzęt na kineskopach z późnych lat 70 do
supra107 - @paki82: Właśnie nie, bo VGA to był tylko sygnał wideo, a HDMI to zarówno ...

źródło: AVimg_30924

Pobierz
Tak, te wtyki były tragicznej jakości i wypadały same z siebie, ale przynajmniej można w Europie znaleźć sprzęt na kineskopach z późnych lat 70 do których przy minimalnym grzebaniu wepniesz nowoczesne sprzęty. W USA takiego luksusu nie mieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@supra107: wypada też dodać, że dzięki SCART nawet stare i tanie europejskie TV obsługują sygnał RGB, gdzie w Ameryce do samego końca większość TV miało
@VaeginaAirlines: rs232 jest nadal w użyciu w komputerach przemysłowych i marketowych kasach. Do niedawna jeszcze urządzenia sieciowe posiadały taki port do bezpośredniego połączenia celem konfiguracji. Rs232 zapewnia małą przepustowość, ale przy obsłudze prostego tekstu wystarcza.

A to u góry to złącze D-SUB.

A kto pamięta LPT? To już raczej umarło razem z AGP, slotami 370 i PATA.
PCIMCIA to raczej dużo osób co miało za dzieciaka laptopa powinno pamiętać, nawet młodych.

@VaeginaAirlines: To jeszcze zależy jak rozpatrujesz "młodych" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wbrew pozorom wszystkie te porty nie są aż takie stare. Bardziej to kwestia wieku, w którym ktoś zainteresował się obecną w domu elektroniką. Swój pierwszy laptop kupiłem w 2003 roku i mial on właśnie pcimcia, lpt i ps/2 ale ... w tym