Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Chciałbym wypłacić swój hajs z PPK jednak proszą mnie o podanie oddziału ZUS. I teraz nie wiem - jestem zameldowany w Poznaniu, natomiast mieszkam i pracuję w Warszawie. Czy mój oddział ZUS to Warszawa czy Poznań?
Podobno powinienem wybrać ten do którego przynależy moja firma czy Warszawę, ale nie jestem pewien.
Czy ktoś z Was wie albo miał może analogiczną sytuację i może podpowiedzieć?
#pracbaza #praca #pytanie #ppk
  • 3
  • Odpowiedz
@helpless: na stronie skarbówki jest czat z konsultantem. zapytaj, może ci podpowiedzą, chociaż dosyć mocno się tam wstrzymują przed udzieleniem konkretnych jednoznacznych informacji.
  • Odpowiedz
@helpless: Jeśli jesteś zameldowany w Poznaniu, to wpisujesz tamtejszy oddział. Przynajmniej tak było jakiś czas temu, jak pracowałem poza miejscem zameldowania. A co masz wpisane w picie za ubiegły rok?
Ale niech może ktoś mądrzejszy się wypowie na ten temat.
  • Odpowiedz
@helpless: oddział ZUS jest przypisany do adresu który podajesz jako adres zamieszkania, tak jest w przypadku UoP. Ostatnio wypłacałem pieniądze z ppk, a w towarzystwie inwestycyjnym, w którym miałem środki z ppk, mieli mój adres zamieszkania prosto z UoP. Przy zwrocie ppk potracili mi z automatu wszystkie wymagane koszty (usunęli dopłaty od państwa, opłatę na ZUS i podatek belki). Dostałem też potem na maila pismo o tym, że wysłali do ZUSu
  • Odpowiedz