Wpis z mikrobloga

@Viado: Ustawa o Radzie Mediów Narodowych została uznana w 2016 przez TK za niezgodną z konstytucją - więc cokolwiek ta rada robiła nie ma mocy prawnej. Skoro Duda tak stoi na straży konstytucji, to powinien o tym wiedzieć.

Poza tym Telewizja Polska należy do Skarbu Państwa, a nie PiS. Więc #!$%@?ć z cudzego budynku Matecki, bo cię na kopach wyniesiemy.
@Viado: skoro uważasz, że nielegalnie to można zawiadomić policję i prokuraturę i się tym zajmą. Żyjemy przecież w państwie prawa i mam nadzieję, że wszyscy przestępcy wśród polityków będą niedługo siedzieć. A do tego czasu no nie wiem można się zrzucić albo założyć fundację na TVPiS bis, bo szkoda żeby tacy wybitni dziennikarze stracili pracę tak z dnia na dzień. Ja osobiście uważam, że akcjonariusze mają prawo zarządzać swoimi spółkami.
@WaveCreator: Nadrzędnym motywem było że zmiany w mediach nie powinny odbywać się z ręki pojedynczego ministra i pomijać KRRiT.

Rozumiem że nowa koalicja przejmuje TVP, ale źle się czyta za robią to idealnie zgodnie z prawem.

Robi to na szybko bo tego wymaga sytuacja.
@WaveCreator: Ale to tak nie działa. W orzeczeniu TK zobowiązał ustawodawców (sejm) do przywrócenia części ustawy do zgodności z konstytucją lub jej uchylenia a sejm tego nie zrobił.
TK w żadnym momencie nie uchylił ustawy lub tej części, którą uznał za niezgodną z konstytucją.
Mógł to zrobić sam ale zobowiązał do tego sejm.

Więc w praktyce jednak obóz rządzący przejął TVP niezgodnie z polskim prawem.
Jedyne prawo na jakie mogą się